CHP ULUKIŞLA’DA GELENEK BOZULMADI

0 95

CHP Ulukışla İlçe Başkanı ve Vekil kapı kapı dolaşarak  esnafa aşure dağıttı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, partisinin Ulukışla İlçe Başkanlığınca düzenlenen Aşure etkinliğine katıldı. CHP ilçe Başkanı Hüseyin Toker ile kapı kapı dolaşarak, esnafa ve vatandaşlara aşure ikram dağıttı.

CHP ULUKIŞLA’DA GELENEK BOZULMADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ulukışla İlçe Başkanlığı’nın muharrem aylarından geleneksel hale getirdiği Aşure etkinliği, bu yıl da yoğun katılımla gerçekleştirildi.

CHP Ulukışla İlçe Başkanı Hüseyin Toker’in öncülüğüne gerçekleştirilen Aşure etkinliğine CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, İl Başkanı, Merkez İlçe Başkanı, İl Genel Meclis ve belediye Meclis üyeleri de katıldı.

ESNAFA AŞURA DAĞITTILAR

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve CHP ilçe Başkanı Hüseyin Toker, Ulukışla İlçe yöneticileriyle birlikte ilçe merkezindeki esnafı tek tek ziyaret ederek aşure dağıtması esnaflar ve vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılandı.

Gürer, aşure etkinliğini düzenleyen CHP Ulukışla İlçe Başkanı Hüseyin Toker’e ve parti yöneticilerine teşekkür etti.

GÜRER ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİ

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve beraberindeki heyet, aşure ikram ettiği esnafın sorunlarını da dinledi. Esnaf, vatandaşın alım gücünün daraldığından ve alışverişin ciddi oranda azalmasından yakındı. Gürer, Aşure toplumumuzun geleneksel kültürü, bu sorunlu günlerimizde ağzımızın tadı” diyerek yurttaşlara güzel günler ilk seçimde sizin vereceğiniz, millet ittifakını iktidar yapacağınız günlerle gelecek” diye konuştu.

VATANDAŞLARDAN GÜRER’E YOĞUN İLGİ

Gürer’e Ulukışla ilçe merkezinde vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Ömer Fethi Gürer’e dert yanan vatandalar, başta temel gıda ürünleri olmak üzere, elektrik ve akaryakıta gelen zamların bütçelerini büyük oranda sarstığını belirtiler. Kırtasiye ürünleri ve okul kıyafetlerine gelen yüksek orandaki zamlardan yakınan vatandaşlar, “Sabit gelirli ve dar gelirlilerin bütçesi yerinde sayarken, okul kıyafetleri ve kırtasiye malzemelerine yüzde 50’in üzerinde zam geldi. Temel gıda ürünleri ve diğer gereksinimlere gelen zamlar da hat safhada. Hal böyleyken, TV ve gazetelerde pembe tablo çizen AKP iktidarı, sahaya inip dar gelirlinin yaşadığı sorunu görmeli” dediler.

SORUNLARI DA ÇÖZÜM YOLLARINI DA BİZ BİLİYORUZ

Vatandaşların ve esnafın sorunlarını dinleyen CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise CHP iktidarında hayat pahalılığı başta olmak üzere pek çok sorunun üstesinden gelineceğini belirterek, “Biz sahadayız, sorunları birebir görüyor ve yaşıyoruz. Çözüm yollarını da biliyoruz” şeklinde konuştu.

CHP ilçe Başkanı Hüseyin Toker Ulukışla ilçesinde geçen yıl parti önünde aşure etkinliği yapmıştık. Esnafımız iş yeri kapatıp gelemeyenler oluyor. Bu yıl kapı kapı esnafımıza aşure götürelim istedik. Çokta memnun oldular. Ulukışla için çalışmaya devam ediyoruz. Farklı etkinliklerimizle sürekli hemşerilerimizle buluşuyoruz. Vekilimiz ile tüm köylerimizi de gezdik. Aşure gibi toplumu birleştiren ağızımızı tatlandıran bu etkinliğimizi gelecek yıllarda da sürdüreceğiz” diye konuştu.

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku