Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP’de bir örgüt daha istifa etti!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP’de bir örgüt daha istifa etti!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

24 Haziran seçimini kaybedip, oylarını düşüren CHP’de sular durulmuyor. 24 Haziran’da alınan ağır yenilginin ardından CHP‘liler, 9 seçim kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetim kadrosunu istifaya çağırdı. Olağanüstü Kurultay için imza toplayan muhalifler başarısız olmasıyla süreç sona erdi. Kurultay yapılmaması örgütteki tepkileri daha da arttırdığı söylenebilir. Geçtiğimiz hafta Ayfonkarahisar İl Yönetimi, ‘başarısızlığa ortak olmayacağız’ diyerek istifa etti.

YENİŞEHİR İLÇE YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ!

Bir çok ilden, farklı kademelerden istifaların yaşandığı CHP’de; Afyonkarahisar‘ın ardından bir istifa haberi de Bursa’nın Yenişehir ilçesinden CHP Yenişehir İlçe Yönetimi‘nden geldi. CHP Yenişehir İlçe Başkanı Nejdet Sert‘in, 24 Haziran sonrası yönetim değişikliği olmasını istemesi sebebiyle ‘Olağanüstü Kurultay’ için imza veren ilk kişi olduğu biliniyor. Sert yaptığı açıklamayla, eleştiri-özeleştiri mekanizmasını çalıştırarak yerel seçimlerde daha başarılı olmak adına güvenoyu almak için CHP Yenişehir İlçe Örgütü’nü kongreye götüreceğini belirtti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Başkan Sert, parti yönetiminin doğru strateji uygulayamadığını ve gerekli muhalefetin yapılamadığını yaptığı açıklamada, “Partimiz Cumhuriyet Halk Partisi son 16 yıldır iktidarda olan AKP politikalarına karşı doğru ve halkımız ile birleşik bir güç yaratamamış, her geçen gün umut olma çizgisinin dışın savrulmuş görünmektedir.” sözleriyle belirtti.

24 Haziran seçiminde alınan yenilginin ardından sürecin doğru yönetilmediğini ve tabandan tavana üye bazlı durum değerlendirmesi yapılması gerekirken bunu yapılmadığını da dile getiren Sert, “Biz, Yenişehir CHP İlçe Başkanlığı olarak bu durumu yeniden değerlendirerek, önümüzdeki yerel seçimlere gitmeden önce örgütümüz ile birlikte eleştiri-özeleştiri çerçevesinde güvenoyuna ihtiyaç olduğu tespiti ile yeni bir yol haritasının görüşüleceği yeni bir yapılaşmaya gidilmesi gerektiğini düşünüyoruz.” sözleriyle CHP Yenişehir Örgütü‘nü kongreye götüreceğini belirtti.

“İLÇE YÖNETİM KURULU OLARAK İSTİFA EDİYORUZ”

“Partimiz CHP tabanının, seçmeninin sesine kulak vererek örgütümüzden güvenoyu alacak yeni bir yapı ile yerel seçimlere gidilmesinin daha doğru olacağından, yerel siyaset anlayışımızın, demokrasi anlayışımızın, yurtseverliğimizin bir gereği olarak İlçe Yönetim Kurulu olarak istifa kararı aldık.” ifadeleriyle istifa kararı alan CHP Yenişehir İlçe Yönetimi adına açıklama yapan İlçe Başkanı Nejdet Sert‘in açıklamasının devamı şöyle:

“Bizce, 24 Haziran seçimleri öncesi bir hedef belirleyerek, bu hedefe varılmadığı takdirde kendilerini başarısız olarak değerlendireceğini söyleyen, ülke genelindeki oy düşüşü bahanesinin ardına saklanan tüm ilçe ve il örgütleri bu cesaretli, ilkeli adımı atmalıdır.
Seçmenimiz ile barışmanın en ideal yolu budur.
Üst kurullarımızın bir an önce Olağanüstü Kongre kararı alarak ilçe örgütümüzün bu güvenoyunu almasının önünü açmasını bekliyoruz.
Umudu ve inancı kırılmış olan seçmenlerimizle güvene dayalı bağımızı yeniden kurmanın tek yolu olarak bu kararı aldık.
Seçmenimizle bağımızı yeniden kurabilecek diğer bir karar da, Yerel seçimlerde partimizin tüm adaylarının, Belediye Başkan adayları, Belediye Meclis Üyesi adaylarının mutlaka hakim huzurunda tüm üyelerimizin katılacağı ön seçim yöntemi ile belirlenmesidir. Ön seçimden çeşitli nedenlerle kaçınmak, mazeretlere sığınmak telafisi olmayan sonuçlara neden olacağı ön görüsü ile durum tespiti yapılmıştır.

Kamuoyuna, seçmenlerimize, örgütümüze saygılarımızla duyururuz.”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap