CHP’de o illerin adayları belirlendi

0 1

CHP’de Pazar günü 31 Mart yerel seçimlerde kalan adayları belirlemek için saat 10:00’da Merkez Yönetim Kurulu (MYK), saat 15:00’de ise Parti Meclisi (PM) toplanacak.

Toplantıda, CHP’nin belediye başkan adaylarının büyük çoğunluğunun belirlenmesi bekleniyor.

MİLLETVEKİLLERİ BİLE ALINMADI

Düzgün Haber’in edindiği bilgiye göre kritik toplantı için son 48 saate girilirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cuma sabahı bütün randevularını iptal ederek Çevre Sokak’ta bulunan Parti Okulu’na geçti.

Milletvekilleri dahil kimsenin alınmadığı Parti Okulu’nda Kılıçdaroğlu, yerel seçim adaylarının belirlenmesi konusunda çalışmaları yürüten Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Oğuz Kağan Salıcı ile buluştu.

8 SAAT SÜRDÜ

Kritik toplantı yaklaşık 8 saat sürdü. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, toplantının tamamlanmasının ardından evine geçti.

Kılıçdaroğlu, Cumartesi günü Bursa’da düzenlenecek aday tanıtım toplantısına katılacak. Kılıçdaroğlu, Bursa dönüşü kurmaylarıyla buluşarak Pazar günü MYK ve PM’nin onayına sunulacak aday listesine son şeklini vermesi bekleniyor.

Pazar günü yapılacak toplantıların gündemine İzmir Büyükşehir adayının gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Kılıçdaroğlu’nun Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyar’ı büyükşehir adayı olarak MYK’nın gündemine sunmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İTTİFAKTAKİ O YERLER LİSTEDE

CHP ile İYİ Parti arasında varılan ittifak sonucu bugüne kadar bekletilen Bodrum başta olmak üzere birçok büyükşehir ve ildeki adayların da pazar günü yapılacak toplantıda belirleneceği bildirildi.

AKDENİZ DÜĞÜMÜ ÇÖZÜLECEK

Pazar günü yapılacak toplantıda büyükşehir adayları belirlenen Antalya, Mersin, Adana ve Hatay’daki ilçe belediye başkan adaylarının büyük çoğunluğu da belirlenecek.

VE İSTANBUL KARTI AÇILACAK

Pazar günü yapılacak kritik toplantıda İstanbul’un ilçelerinin adaylarının da büyük çoğunluğunun da belirlenmesine kesin gözüyle bakılıyor.

CHP’nin MYK ve PM toplantısında Zonguldak ve Kırklareli’nin aralarında bulunduğu diğer illerin belediye başkan adaylarının da belirlemesi bekleniyor.

PAZARTESİ SABAHINA KADAR SÜREBİLİR

CHP’de kritik il ve ilçelerin ele alınacağı ve Pazar günü saat 15:00’de başlanması öngörülen MYK toplantısının, pazartesi sabahına kadar devam edebileceği belirtiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku