Siyaset

CHP’de kurultay kesinleşti: Yeterli imza toplandı!


Siyaset

CHP’de olağanüstü kurultay toplayan muhalifler amacına ulaştı.Bağımsız Gazete’nin güvenilir bir kaynaktan edindiği bilgiye göre, CHP’de olağanüstü kurultay gözüküyor.

Kaynağımızın aktardığına göre; Cuma günü 604 olarak açıklanan imza sayısı bu sabah teslim edilenlerle birlikte 615’e ulaştı. Gün sonuna doğru 650 ile 660 arası imza verileceği tahmin ediliyor. Bu sayılara ulaşılması durumunda ise, CHP’nin tüzük gereği olağanüstü kurultay a gitmesi gerekiyor.

BURSA’DA İMZA SAYISI…

Bugün; Olay Gazetesi‘nden Ahmet Emin Yılmaz‘a açıklamalarda bulunan CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Bursa’da imza veren kurultay delegelerinin sayısını 18 olarak açıkladı. Fakat bizim edindiğimiz bilgilere göre, Cuma günü ’20’ olarak açıklanan imzalar bugün itibariyle 21 imzaya ulaşmış durumda.

‘GENEL MERKEZ ALGI YARATMAK PEŞİNDE’

Açıklama yapan kaynağımız, CHP Genel Merkezi’nin algı yaratmak için spekülasyonlar yaptığını da belirtti. Genel merkezin, imza sayıları ile ilgili bilgileri il başkanlarından öğrendiğini belirten kaynağımız, “İl başkanları genel merkezi yanıltıyor. Genel merkeze teslim edilen imza henüz yok. Yasal süreç tamamlandıktan sonra imzalar teslim edilecek. Şu an genel merkezin açıkladığı 438 sayısı, il başkanlarından aldıkları yanıltıcı bilgilerin sonucu. Bizlerin bu sabah itibariyle topladığımız imza sayısı 615’tir. Muhtemelen Çarşamba günü gerekli açıklamalar yapılacaktır, olağanüstü kurultay partimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.