CHP’li başkanlardan açıklama!

0 1

CHP Nilüfer Gençlik Kolu İlçe Başkanı Onur Uslu bizi arayarak, “Proje’nin genel merkezin ‘Biz Geliyoruz’ projesi kapsamında il gençlik kolları ve üç merkez ilçe gençlik kollarının desteğiyle, hep birlikte yapıldığını” söyledi.

Buradan emeği geçen herkesten özür diliyoruz.

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Tuğçe Ayduğan Savaş ve Nilüfer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Uslu gazetemize açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamaların satırbaşları:

USLU: BAKAN CHP BİNALARINI TEFTİŞ EDECEĞİNE, KÖYÜN SORUNLARIYLA İLGİLENSİN!

Düzletme yaptıktan sonra bazı açıklamalarda da bulunan Uslu, köy muhtarı ve köylülerle konuşarak edindiği bilgileri bizlere aktararak şunları söyledi, “Geçtiğimiz gün bakanımız Mehmet Müezzinoğlu ile ilgili olarak basında yer alan haberler hiç hoş değil. Bakanın görevi parti teftiş etmek değil. Bunu yapacağını köyün okulunu gezsin, köylüleri dinlesin, köyün sorunlarına çözüm üretsin. Biz CHP gençliği olarak milletimize çalışan partiyi gösteriyoruz. Bizim polemiklerle işimiz yok, millet için çalışıyoruz.”

BUSMEK BİNASINA HARCANAN MESAİNİN YARISI KEŞKE OKULA HARCANSAYDI!

Onur Uslu sohbetimiz sırasında ilginç de bir bilgiyi bizimle paylaştı. Okul binasının içerisinde BUSMEK binası olduğunu ifade eden başkan şunları söyledi, “BUSMEK binası yapmalarına çok sevindik, eğitimin yaşı yoktur ve herkes faydalansın diye güzel bir proje. Ama şöyle bir şey var ki, BUSMEK binası sorunsuz, çok sağlıklı bir biçimde dururken eğitim binası olan okulumuza aynı ilgi gösterilmemiştir. Bu manzara bizi üzdü.”

SAVAŞ: HÜKUMET NUKTELERLE UĞRAŞSIN BİZ ONLARINDA GÖREVİNİ YAPMAKTAN ONUR DUYARIZ!

Tuğçe Ayduğan Savaş’ında gündeminde ilk olarak, bakan Müezzinoğlu vardı. Bakan Müezzinoğlu’nu eleştiren Savaş şu ifadeleri kullandı: “Hükümetin işi olan eğitime destek için bizler kilometrelerce ötedeki köylerimize giderken onlar bizim ilçelerinizin açılış saatleriyle ilgileniyorlar. Onlar vakitlerini böyle nüktelerle geçirirken bizler onların işini yapmaktan onur duyarız.” Sözlerine devam eden Savaş, “Harmancık ve Gülözü halkına bizleri hoş karşıladıkları için teşekkür ederken belirtmek isterim ki bu proje bir çok etaptan oluşan geniş bir projedir ve yalnızca okulu boyayarak son bulmayacak. Bir sonra ki etapta perdeler ve sınıf tahtası değişirken olmayan ecza dolabı yapılacak. Bir sonraki aşamada Atatürk Büstü yenilenecek. Bir sonraki aşamada bahçede bir spor alanı oluşturulacak ve sonrasında okulun öğrencilerine sağlık taraması yapılacak sömestr tatilinde karne hediyeleriyle gidilecek köye. Velhasıl ayda en az 1 defa köye gidilerek, köy halkına ve köy okulu öğrencilerine dokunulacak. Projenin sürekliliği bizim için çok önemli. Tıpkı seçim çalışmaları yaparken vaadettiğimiz gibi bir köy projesi olacak bu gönüllülük faaliyeti. Biz o köyün çocukları olma niyetindeyiz, bir kere gidip boyayıp gelmekle kalmayacağız onlaraher türlü eğitim desteğini vermeye hazırız. Ancak ilk aşamada genel merkez gençlik örgütünün #bizgeliyoruz projesi ile adım atıldığı ve temel çıkış noktasına genel merkez gençlik kollarının katkısı yadsınamaz.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku