CHP’li Demir’den sert çıkış: ”Parlamentoda otursunlar, birbirine sarılsınlar diye mi gönderiyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Başkanı Necmi Demir, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan’ın sosyal medya paylaşımı ile ilgili açıklamalarda bulunarak, genel merkezlerde olan gerginliğin yerele yansıtılmaması gerektiğini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Başkanı Necmi Demir, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan’ın sosyal medya paylaşımı ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Düzenlenen basın açıklamasında açıklamalarda bulunan Necmi Demir, “Bugün beni çok derinden etkileyen ve üzen bir olay yaşandı. Yüksekova’da şehit düşen askerimizin eşine ve evladına Allah’tan rahmet diliyorum. Nerden ve nasıl gelirsen gelsin bu olaylara tamamen karşıyız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir yöneticisi olarak bunları lanetlediğimizi vurgulamak istiyorum. Bu PKK’yı 16 yıldan beri çözemedilerse, CHP’nin burada adının kullanmasının ne önemli var. Biz parlamentoya otursunlar, birbirine sarılsınlar diye mi gönderiyoruz… PKK ile ilgili, terör örgütü ile ilgili komisyonlar kursunlar, mecliste bunu çözsünler, yerel yönetimlere bunu indirgemesinler. Mustafa Ersan beye burada konuşmalarını nefretle kendisine iade ediyorum. Böyle bir olayı da asla ve asla kabul etmiyorum. Ben vatanını milletini seven bir insanım. Onun için Cumhuriyet Halk Partisi İlçe başkanlığı yapıyorum. Gelecek nesiller için ilçe başkanlığı yapıyorum” dedi.

“Şunu vurgulamak istiyorum; diyorlarsa ki CHP seçimlerde, bazıları HDP’ye oy vermiş olabilirler” ifadeleri ile konuşmasını sürdüren Demir, “Bu bizi hiç ilgilendirmiyor. O onu bağlar, bizi bağlamaz. Biz vatanımızı seviyoruz, milletimizi seviyoruz. Ama böyle söylemler insanları birbirine şikayet eder. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nde sıkıntıdan eşini kesen, çocuğunu kesen, kendini asan bir sürü insan var. Biz buraya bakalım. Biz bunları halletmeye çalışalım. Bizim terörle merörle işimiz olmaz. CHP hiçbir zamanda olmamıştır. Biz İnegöllü siyasetçiler olarak bu gibi durumlarda, birbirimize danışmadan, birbirimize güvenmeden böyle açıklama yapmayalım. Genel merkez açıklama yaptı diye sen bunu İnegöl’de yapamazsın. Sayın Mustafa bey lütfen insanları germeyin. Şuan ben çok gerginim. Gelecek nesillere böyle bir Türkiye’mi bırakacağız. Lütfen yapmayın” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası