CHP’li Karaca, Osmangazi Belediyesi’nin peşini bırakmıyor

Geçtiğimiz günlerde Ensar Vakfı’na çekilen peşkeşin peşine düşen ve kamuoyu oluşturan CHP Osmangazi İlçe Örgütü, ‘Ramazan Erzağı’ ve ‘Konukevleri’ hakkında Osmangazi Belediyesi’ne önerge sundu.

Geçtiğimiz günlerde Ensar Vakfı‘na çekilen peşkeşin peşine düşen ve kamuoyu oluşturan CHP Osmangazi İlçe Örgütü, ‘Ramazan Erzağı’ ve ‘Konukevleri’ hakkında Osmangazi Belediyesi’ne önerge sundu.

Sunulan ilk önergede 5 madde yer alıyor. İlk madde; Ramazan ayının yaklaşmakta olduğunu belirterek bununla ilgili bir erzak çalışması yapılıp yapılmadığının sorulmasını, ikinci madde; adet ve paket içeriğinin ne olduğunun belirtilmesini, üçüncü madde; iktidar partisinin sürekli olarak suçlandığı ve yandaştan alınan erzağın olduğundan fazla maliyetlerle temin edilmesini de işaret ederek, erzakların paket başına düşen fiyatının belirtilmesini içeriyor. Göstermelik olarak yapıldığını defalarca kamuoyuna sızmasından herkesçe bilinen bir gerçek. Bunun içinde CHP Örgütü dördüncü madde de; erzak paketlerinin ihtiyaç sahiplerine nasıl ulaştırılacağına dair, dağıtılma sistemi hakkında kendilerinin bilgilendirmelerini talep etti. Son madde de ise; ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesinde nasıl bir yol izlendiğini soran CHP Örgütü, muhtarlarda ya da muhtarlık dışındaki kişi ve kurumlardan bu konu hakkında bilgi alınıp alınmadığını da sordu.

Scan10001

OSMANGAZİ’DE KADIN VE ÇOCUKLAR İÇİN KONUKEVİ BULUNMUYOR

Belediye Kanunu’nun 14.cü maddesine göre, Nüfusu 100.000’in üzerinde olan belediyelerin bu konukevlerini açma zorunluluğuna işaret eden CHP Örgütü, Belediye’nin bu çalışmayı ivedilikle başlatması ve konuyla ilgili CHP Grubu’nun yazılı olarak bilgilendirilmesini talep etti.

Scan1

Bağımsız Gazete

localhost/bagimsiz-yedek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası