CHP’li Mustafa Akaydın, açıklamada bulundu.

0
Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın’a, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla “FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, terör örgütü progandası yapmak” suçlarından soruşturma başlatıldı. Bu soruşturma üzerine Mustafa Akaydın açıklamada bulundu,

“FETÖ’den her türlü mağduriyeti yaşamış Mustafa Akaydın, FETÖ’cülükle suçlanacak. Mikroskobik düzeyde bile bağlantı kuramazlar” dedi. Akaydın, “En kısa zamanda akıllarını başlarına devşirmezlerse, Türkiye’yi bir uzlaşma noktasına götürmezler ise, KHK’ler ile suçsuz insanları mağduriyetlerine sebep olurlarsa bu ülkenin istikbalini iyi görmüyorum” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, 15 Temmuz darbe girişimi hakkındaki açıklamaları için başlattığı soruşturmaya yönelik açıklamada bulundu. Mustafa Akaydın 3 gerekçeyle hakkında soruşturma açıldığını hatırlatarak, ‘FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak’ suçlamasının oldukça komik olduğunu söyledi. Antalya’da FETÖ’cülükle suçlanacak en son kişinin kendisi olduğunu belirten Akaydın, “Suçlamaya el insaf diye cevap vermek istiyorum. 2008 yılında Akdeniz Rektörlüğü seçimlerinde birinci seçilmeme rağmen dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yerime ikinci sıradaki Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’yi atadı. Bu rektör şimdi FETÖ’den tutuklu. Gül’ün atadığı birçok rektör FETÖ’den ya yargılanıyor ya da tutuklu ama ben FETÖ’cülükle suçlanıyorum. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemimde, özel görevli gönderilen meşhur savcı Osman Şanal tarafından 2 yıl boyunca taciz edildim. Hiçbir açığımı bulamadı, uyduruktan bir dava açtı ama şimdi kendisi FETÖ’den cezaevinde. O dönem Akdeniz Üniversitesi’ne yaptığı en güzel projelerden birinin inşaatı nedeniyle sorgular geçirdim. Sonradan öğrendim ki beni sorgulayan YÖK denetçileri de FETÖ’den açığa alındılar. FETÖ’den her türlü mağduriyeti yaşamış Mustafa Akaydın, FETÖ’cülükle suçlanacak. Mikroskobik düzeyde bile bağlantı kuramazlar” dedi.
Daha fazla mesaj

Tüm Dünyanın Çin’den Daha Büyük Çaldığı Bir Bölge!

Elbet Bir Gün Konusu ve Oyuncuları Fox Tv: Elbet Bir Gün…

SORULARIMIN ALTINDAN KALKAMIYORLAR!

Televizyon ve gazetelerde kendisi hakkında yapılan bazı haberlerin cımbızlama haber olduğunu söyleyen Akaydın, Başbakan Binali Yıldırım’ın da söylediklerinin yalan olduğunu iddia etti. Akaydın, “Başbakan yaptığı bir açılışta bazı ifadeler kullanmış. “Mustafa Akaydın 17-25 Aralık’ta Pensilvanya’da idi” gibi bir cümle kullanmış. Benim uçuş kayıtlarıma bakabilirler, bahsedilen tarihten tam 6 ay önce çıkış yapmışım. O da kızımın yaşadığı bazı sağlık sorunları nedeniyle kendisinin yanına Dallas-Teksas’a gittim. Bunların varacağı bir nokta yok. Ben muhalefet milletvekiliyim, aynı zamanda bir bilim insanıyım. Bilim insanı tabiatı sorgular, muhalefete de iktidarı sorgular. Bazen benim yaptığım gibi sivri dil de kullanır. Sorduğum soruların altından kalkamadıkları için beni linç etmeye kalkmasınlar!” dedi.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku