Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP’li vekilden ‘Adalet Yürüyüşü’ tehdidine tepki

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP’li vekilden ‘Adalet Yürüyüşü’ tehdidine tepki
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin Anayasa tarafından güvence altına alındığını hatırlatan CHP’li Akın, “Adalet Yürüyüşü iktidarın bir lütfu değil, Anayasal bir hakkın kullanımıdır” dedi.

YÜRÜYÜŞ VE GÖSTERİ ANAYASAL HAKTIR

Adalet Yürüyüşü sırasında kimseyi rahatsız etmediklerini, ötekileştirmediklerini, sevgi ve barış içinde olduklarını dile getiren Akın, AKP Karabağlar Meclis üyesinin Kılıçdaroğlu’nu ve yol arkadaşlarını hedef almasını kınadı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Halkı kin ve düşmanlığa tahrik edecek sözleri söyleyebilme cesaretinin, iktidarın halkı kutuplaştıran söylemlerinden aldığını dile getiren Akın, “Bu hadsizle ilgili suç duyurusu arkadaşlarımız tarafından yapılmıştır. Kendisine hukuki yollardan gereken cevap verilecektir. Bu mafya özentisi üyenin açıklamaları, Adalet Yürüşümüzün haklılığını bir kez daha ortaya çıkarmıştır” dedi.

Akın, “Ülkemizin milli birliğe ve bütünlüğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde bu dilden kaçınmalıyız. Bu yürüyüş bir parti yürüyüşü değildir. CHP’li olan da var olmayan da var. Bu yürüyüş tüm farklılıkların adalet arayışı için birleştiği bir yürüyüş. 80 milyon vatandaşın adalet hakkının gasp edilmesine izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

İzmir Karabağlar Belediyesi’nin AKP Meclis üyesi Emrullah Kavuz’a ait olduğu belirtilen bir video internette yayımlanmıştı. Videoda konuşan Kavuz, Adalet Yürüyüşü başlatan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ölüm tehdidinde bulunmuştu.

Video paylaşım sitesi Dailymotion’da yayınlanan videoda Emrullah Kavuz’a arkasında toplanan bir grup tekbir getirip rabia işareti yaparak eşlik ediyor. Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit içeren sözler sarf eden Kavuz, videonun sonunda “Reisin ağzından çıkacak tek bir kelimeye bakıyoruz. Tek bir kelimesiyle ölürüz şehadet için koşar öldürürüz gereken her şeyi yaparız” diyor.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap