Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP’li vekilden paralelci Tunay’a sert cevap!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP’li vekilden paralelci Tunay’a sert cevap!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Gülen’e yakınlığıyla bilinen eski CHP Milletvekili Faik Tunay’a istifa ile ilgili sözleri nedeniyle cevap verdi.

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Gülen’e yakınlığıyla bilinen eski CHP Milletvekili Faik Tunay‘a istifa ile ilgili sözleri nedeniyle cevap verdi. Sosal medya Facebook hesabından bir açıklama yayınlayan Kayışoğlu, cemaatçi vekile, rant için geldiğini ima ederek şu sözleri sarfetti: “CHP’den istifa eden eski vekil, ‘CHP alternatif olmaktan uzak, iktidar kelimesinin hayal olduğu bir yapı’ diyor. Senin için öyle olabilir ama bizler iktidarın nimetleri için CHP’li olmadık, bizler; Atatürk’ün mirasına sahip çıkmak için aradan bin yıl da geçse iktidarsız, yine CHP’li olacağız, yine cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkmak için CHP diyeceğiz.”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kayışoğlu’nun bu paylaşımı onlarca kişi tarafından paylaşıldı ve tekrar dile getirildi.

Faik Tunay kimdir?

2011 Genel Seçimleri‘nde tabanın karşı çıkmasına rağmen Cemaatçi ve Kürtçü vekillerin meclise taşınmasıyla kendine CHP’de yer edinen zat. Siyasi çevrelerce, “Gülen kotasıyla vekil oldu” söylemleri zamanında ayyuka çıkmış durumdaydı. “Ben CHP milletvekiliyim ama CHP’li değilim” söylemiyle partiden, partinin tabanından ve partinin ilkelerinden ne kadar uzak olduğunu gözler önüne serdi. Ilımlı siyaset formülü tutmayınca ve AKP-Cemaat kavgasının başlamasıyla CHP Genel Merkez’i bu sefer aynı cesareti gösteremedi ve bu sebeple Faik Tunay 2015 seçimlerinde meclise giremedi. Seçimler arifesinde de bu konu ile ilgili çeşitli sitemlerde bulunan ve eleştiriler dile getiren Tunay’ın bu davranışı bilinenin aşikar olmasından ibaret.

Cavit Kınalı / BURSA

Bağımsız Gazete

localhost/bagimsiz-yedek

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap