Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP’li Vekiller Mecliste Direniyor: Kayışoğlu’ndan Direniş Açıklaması

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP’li Vekiller Mecliste Direniyor: Kayışoğlu’ndan Direniş Açıklaması
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
AKP‘nin anti demokratik iç tüzük dayatmasına karşı Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri meclisi terk etmeyerek direniyor.
‘Zincirleri Kıra Kıra Geliyoruz’ bestesiyle Adalet Yürüyüşü‘nün simge ismi haline gelen CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, dayatılmaya çalışılan anti demokratik iç tüzük ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

MİLLİ İRADE SUSTURULMAK İSTENİYOR

Her fırsatta milli iradeden bahseden iktidar partisinin, ‘Getirilen iç tüzük değişikliği ile milletin vekillerinin sesini kısmak’ istediğini belirten Kayışoğlu, “Demokrasinin meclisteki son kırıntıları da bu iç tüzükle ortadan kaldırılıyor. Halkın gerçek gündemini meclise taşımamıza olanak sağlayan grup önerileri görüşmelerinde zaman toplamda 40 dakikadan 14 dakikaya düşürülüyor. Bu şekilde kadına şiddet, çocuk istismarı, terör, engelli, taşeron, emekli sorunlarını mecliste daha az konuşmamız sağlanıyor.” ifadeleriyle dayatılan bu iç tüzüğe tepki gösterdi.

İç tüzüğü meclisin hızlı ve verimli çalışılması bahane edilerek geçirilmeye çalışılmasına da karşı çıkan Kayışoğlu, ‘meclisin kanun fabrikası olmadığını’ söyleyerek, ‘meclisin asıl amacının halkın gerçek sorunlarını etkili bir şekilde katılımıcı bir anlayışla çözmek olduğunu’ vurguladı.
CHP‘li vekil Kayışoğlu, açıklamasını, “Kürsüde konuşma hakkı kısıtlanarak para cezaları verilerek vekilin sesi kısılmaya çalışılırsa adalet yürüyüşünde olduğu gibi, vekil milletle el ele daha çok haykırır. İşte bu nedenle demokrasinin parmak çoğunluğundan daha büyük olduğunu ortaya koyduk ve meclis kapandıktan sonra meclisi terk etmeyip kürsüye de sesimize de sözümüze de halkımıza da hakkımıza da sabaha kadar sahip çıktık. Tarih şahittir ki haklıyız ve kazanacağız.” sözleriyle tamamladı.

 

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap