Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP’nin büyük ittifak hedefine İyi Parti engeli

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP’nin büyük ittifak hedefine İyi Parti engeli
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, CHP’den İYİ Parti’ye geçen 15 milletvekiline karşın cumhurbaşkanı adaylığını 100 bin imzayla yapacağını açıklaması, gözleri, milletvekillerinin durumunun ne olacağını çevirdi. Kulislerde ise İYİ Parti’nin daha önce işaret ettiği gibi SP ve DP ile ittifak konusunda kararlı olduğu dile getiriliyor. CHP, en geniş uzlaşı ile ittifakı hedeflerken, dikkatler,  ‘’ortak’’ aday formülünün boşa düşmesine neden olan İYİ Parti’de.

Cumhuriyet’ten İklim Öngen’in haberine göre, muhalefetin ‘’ortak aday’’ konusunda uzlaşamaması ve Akşener’in ‘’100 bin imzayla aday olacağım’’ demesi, geçiş yapan 15 milletvekilinin durumunun ne olacağının tartışılmasına neden oldu. Hangi partinin listelerinden seçime girecekleri belli olmayan milletvekillerinin yaşanan son gelişmelerle milletvekili aday listelerinin tesliminden önce İYİ Parti’den ayrılıp CHP listelerinde aday yapılması bekleniyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İTTİFAKSIZ DA GİDEBİLİR

CHP en fazla sayıda partiyle ittifaka gitme hedefini koruyor. Kulislerde Akşener’in ‘’Biz milletle ittifak yapacağız’’ vurgusunu sıklıkla dile getirmesi ve kamuoyu araştırmalarına güvenerek İYİ Parti’nin barajı tek başına geçeceğini düşünmesi, İYİ Parti’nin ittifaksız seçime gitme olasılığının da konuşulmasına neden oluyor.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap