Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP’ye yapılan faşist saldırıda önemli ayrıntı!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP’ye yapılan faşist saldırıda önemli ayrıntı!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Bugün CHP Osmangazi ilçesinin açılış yapmak için hazırladığı Dikkaldırım Mahalle Temsilciliği’ne dün gece saatlerinde faşistler tarafından bir saldırı yapıldı. Saldırının ardından ilginç ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

MHP RESMEN AKP’NİN ARKA BAHÇESİ!

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Mecliste sürekli AKP’nin zora düşmesine destek olarak bilinen MHP, bu saldırıda da meyvelerini vermiş oldu. Binaya yapılan saldırıdan sonra duvara yazılama yapan faşist MHP’li saldırganlar, “RECEP TAYYİP ERDOĞAN. DEVLET BAHÇELİ” ifadelerini yazmışlar. Diğer yazılamalarda da saldırının MHP’liler tarafından yapıldığını bariz şekilde gösteriyor.

14875047_10154816678539835_1318676929_n

SALDIRIYA BOYUN EĞMEDİLER!

Saldırıya boyun eğmeyen CHP’liler parti binasını toplamaya sabahın erken saatlerinde başladılar. Açılışın bugün yapılacağını belirten CHP’lilerden destek açıklaması yağıyor. Sosyal medyada büyük tepkiyle karşılaşan faşist saldırı kadar da CHP’ye destek veriliyor.

O destek mesajlarından biri de CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Tuğçe Savaş’tan geldi. İşte Savaş’ın açıklaması:

CHP Osmangazi İlçe Başkanlığımızın bugün saat 16:00’da değerli siyasetçimiz Murat Karayalçın’nın da katılımıyla açılışının yapılmasına hazırlanan, beş mahalleyi kapsayan Mahalle Temsilciliğimize hain bir saldırı olduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Gerek İlçe Başkanımız İsmet Karaca gerekse biz Gençlik Örgütü üyeleri olayı duyduğumuz an Dikkaldırım Mahallemize intikal ederek olayın çirkinliğiyle yüzleştik.

Mahalle Temsilciliğimizin Tabelasını kırarak yerine ağza alınmayacak küfürler yazmış olan Genç/ Gençler(!) ardında AKP ve MHP’nin birlikteliğini simgeleyen izler bırakmışlar. Anlaşılan o ki MHP’nin AKP’nin “Arka BAHÇELİSİ” olma anlayışı ülkedeki tüm teşkilatlarına sirayet etmiş. Geçtiğimiz Günlerde İstanbul Milletvekilimiz Eren Erdem’e önce sözlü ardından fiziki tacizlerde bulunmuş olan MHP Gençlik Teşkilatı dün akşam da Bursa Sokaklarında hadlerini aşan eylemlerde bulunmuşlardır. MHP ve bağlı bulunan gençlik teşkilatının bu çirkin saldırıyla ilgisi olmasa dahi, kendi gençliğine sahip çıkamadığı için her türlü suçludurlar.

Bursa Emniyet Güçlerini ise göreve çağırıyor ve yetkililere soruyoruz: Daha birkaç gün önce Küçükçekmece Gençlik Örgütümüz İstanbul Sokaklarına “CUMHURİYETİ KAZANACAĞIZ” yazarken her birini gözaltına alıyorsunuz da, CHP tabelalarına, duvarlarına zarar verilirken neden susuyorsunuz?

Duvarda CUMHURİYET yazıyor olması, küfredilmesinden daha mı tehlikelidir?

Bu saldırıyı yapanları ve MHP’yi kınıyor ve hatırlatmak istiyoruz: Bizler, Cumhuriyetin kurucu partisinin yürekli gençleri, bu tarzda şiddet ve tehdit kokan hareketlerle yılmayız! Faşizmin her türlüsüne tüm yüreğimizle direnir, hiçbir baskıya boyun eğmeyiz!”

14800832_10154816678529835_770277282_n 14801074_10154816678559835_2128211287_n

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap