Gündem

Cihangir’de Saldırıya Uğrayanlar Güney Koreli Çıktı


Gündem

Cihangir’deki saldırı olayının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Ramazan’da içki içtikleri gerekçesiyle saldırıya uğrayanların Koreli oldukları öğrenildi.Türkiye’nin Güney Kore ile dostluğu 50 yılı aşıyor. İki ülke arasında savaştan Dünya Kupası’na kadar büyük bir dostluk var. Fakat son yıllarda ‘öfkeli’ vatandaşlar önce Çinli sanıp Korelileri dövdü dün de oruç tutmadıkları ve ramazanda içki içtikleri için Koreliler saldırıya uğradı.

Türkiye Cihangir’deki ramazan dayağını konuşuyor… Ramazanda içki içtikleri gerekçesiyle plak dükkanında müzik dinleyip içki içen bir grup saldırıya uğradı. Ramazanda içki içtikleri gerekçesiyle saldırıya uğrayan dükkanın sahibi ise Koreliydi. Koreli Seogu Lee geçen yılın sonlarında İstanbul Cihangir’de bir plak dükkanı açtı.

Dükkanın sahibi Seogu Lee de olay sırasında tartaklandı. Olay sırasında başka bir Koreli de saldırganlar tarafından dövüldü. Seogu Lee Bant Mag’e verdiği bir röportajda şu ifadeleri kullanmıştı: Müzik her şeyden önce gelir. Dükkanı hazırlarken aklımda olan şey buydu.

Sözcü