Çocuklar okula gitmek istiyor – Eğitim Haberleri

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

VGM burs başvurusu nasıl yapılır? 2021 Vgm bursu ne kadar?…

İlk ara tatil ne zaman olacak? Okullarda İlk Ara Tatil 2021

Köy okulları ve bağımsız anaokullarında “karşı karşıya eğitim”, pazartesi günü başladı. 1 Mart’tan itibaren ise tüm resmî ve hususi ilkokulların, ana sınıflarının, hususi eğitim sınıflarının, 8. ve 12. sınıfların seyreltilmiş olarak karşı karşıya eğitime geçmesi planlanıyor. Bu tarihte kati bir açılmanın olup olamayacağını, salgının durumu belirleyecek. Ülke genelinde bulaşıcılığın aynı boyutta olmadığını söyleyen uzmanlar ise bölgelere özgü açılmalarla salgının yönetilebileceğini belirtiyor. Salgının seyrinin iyi olduğu yerlerde meydana getirilen açılmaların, fena durumdaki bölgeleri de tedbirlere uymaya daha çok teşvik edeceği düşünülüyor.

BİR AN ÖNCE SOSYALLEŞMELİ
Uzmanlara nazaran karşı karşıya eğitime adım atmak için daha çok zaman kaybetmemek gerekiyor. Uzaktan eğitimde evlatların büyük bir kısmında duygu yönetimi ve sosyalleşmenin mühim oranda zayıfladığı ifade ediliyor. Bilhassa sosyalleşmenin oldukça mühim olduğu çocuk ve ergen yaş gruplarında psikologlara meydana getirilen başvuruların arttığı, bu problemlerin ileri dönemde artabileceği belirtiliyor. Bu yaş grubu için okulların yalnız eğitim bölgeleri de değil, bununla beraber sosyalleşme merkezleri olduğu hatırlatılıyor. Evde kalan çocuklardan dörtte birinde uyku bozukluğu, saldırganlık ve altını ıslatma benzer biçimde ruhsal sıkıntıların meydana geldiği aktarılıyor. Büyüklerdeki kaygılar, minik çocuklar üstünde de iz bırakıyor. Çocuklardaki kaygı düzeninin artmadan, bir an ilkin okullara dönülmesi gerektiği belirtiliyor. Uzmanların verdiği bilgiye nazaran evlatların ortalama %85’i ve velilerin de ortalama %65’i okulların açılmasını istiyor. 2020’de çevrim içi eğitime devam etmek istemeyen evlatların oranı %64 iken 2021’de bu oran, %75’e ulaştı.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku