Çocukları hastanede karışan aileler kararını verdi…

0
Bundan 4 yıl önce hastanede yaşanılan karışıklık nedeniyle iki ailenin bebekleri karıştırılmıştı. Mahkeme kararıyla bebekler tam tamına dört yıl sonra biyolojik ailelelerine iade edildi. E. ve C. isimli bebeklerin aileleri yaşanan bu olay üzerine aynı şehirde yaşama kararı aldı. Trabzonlu aile bebekten ayrılmamak için Adıyaman’a taşındı. Çocukluk yaşlarına gelen E. ve C. bundan sonra aynı mahallede beraber oyun oynayacaklar ve beraber büyüyecekler. Adıyamanlı Selahattin D., ““Aynı şehirde yaşadığımızdan beri her iki aileyi de gördüğü için çocukların psikolojisi düzelmeye başladı. Her iki çocuk da bana ‘Baba’ diyor. Her iki çocuk da eşime ‘Anne’ diyor. Çocukların iki ailesi oldu” dedi.

Peki olay nasıl gelişmişti?

2013 yılında İstanbul’da bir özel hastanede bebek sahibi olan Adıyamanlı Selahattin D. ve Meryem Dç çifti büyük bir sevinçle bebeklerini sağlıklı bir şekilde kucaklarına aldı. Aynı hastanede aynı gün bebekleri dünyaya gelen Trabzonlu Yusuf K. ve Selma K. çifti de bebeklerini sağlıklı bir şekilde kucaklarına aldı. Fakat bilmedikleri bir şey vardı, iki ailenin çocukları hastanede gerçekleşen büyük bir karışıklık sonucu karışmıştı. Durumdan haberi olmayan aileler bebeklerini alarak, kısa süre sonra memleketlerine döndü. 2017 yılına geldiğimizde Trabzonlu Yusuf K. eşi Selma K.’ya boşanma davası açtı. Bebek için yapılan DNA testinde bebekleri E.’nin onların biyolojik çocuğu olmadığı ortaya çıkınca karışıklık tespit edildi. Trabzonlu aile hemen İstanbul’daki özel hastaneye başvurdu.

Daha fazla mesaj

26 Ekim Salı Reyting sonuçları: Hangi yapım reytinglerde…

Babasının tabutu önünde seksi poz verdi! Sosyal Medya…

Hastane yaptığı araştırma sonucu Trabzonlu ve Adıyamanlı ailelerin çocuklarının karıştırıldığını tespit etti ve hemen çözüm için yol aradı. Mahkeme her iki ailenin sık sık görüşmesini tavsiye etti, ardından 4 yaşına gelen çocukların ailelerine iade edilmesine karar verildi. Mahkemenin verdiği bu karar üzerine  Trabzonda büyüyen E., Adıyaman’daki ailesine mayıs ayında verildi. Aynı şekilde Adıyaman’da büyüyen C. Trabzondaki annesine teslim edildi.

Aynı mahalledeler

Fakat mahkemenin verdiği bu karar aileleri tatmin etmedi. Her ne kadar biyolojik aileleri olmasa da her iki ailede çocuklardan uzak kalmaya dayanamadı, çocukların hasretiyle aileler aynı şehirde yaşama kararı aldı. Temmuz ayında C.’nin dedesi tayinini Adıyaman’a istedi. Tayinin olumlu sonuçlanması üzerine Trabzonlu aile hep birlikte Adıyaman’ın merkezine taşındı. Bunun üzerine de Adıyaman’ın Besni ilçesinde oturan Selahattin D. ve Meryem D. çifti Trabzonlu ailenin taşındığı mahalleye taşındı.

 

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku