Dünya

Corona virüs süratle yayılıyor (Virüs İngiltere’ye de sıçradı)


Dünya

Çin’in Wuhan kentinde birinci kere aralık ayı ortalarında ortaya çıkan virüs nedeniyle can kayıpları her geçen gün artıyor. Çin’de, yeni …Çin’in Wuhan kentinde birinci kere aralık ayı ortalarında ortaya çıkan virüs nedeniyle can kayıpları her geçen gün artıyor.
Çin’de, yeni tip corona virüs salgını nedeniyle can kaybı 213’e, virüs bulaşan kişi sayısı 9 bin 692’ye yükseldi.
Hubei eyaletine bağlı 17 kentte yaşayan yaklaşık 50 milyon kişi karantina altında yaşıyor.
Yeni tip corona virüs Çin dışında da yayılmaya devam ediyor.

İNGİLTERE’DE BIRINCI VAKA

İngiltere’de, yeni tip corona virüs (2019-nVoC) vakasına birinci sefer rastlandı. İngiltere’de baş tıbbi memur Chris Whitty, İngiltere’de birebir aileden iki kimsede corona virüsüne rastlandığını bildirdi.

Hastalara gerekli tedavinin uygulandığı ve virüsün daha çokça yayılmasını önlemek için denenmiş ve test edilmiş enfeksiyon denetim prosedürlerinin kullanıldığı kaydedilen açıklamada, başkaca bu hastalarla temas eden insanların de belirlenmesine çalışıldığı vurgulandı.

VİRÜS ÇİN’DEN BİRÇOK DEVLETE SIÇRADI 

Virüs, Çin ana karası dışında Hong Kong ,Makao ve Tibet özel idari nahiyeleri ile Tayvan‘da görülürken, yer ülkeleri Tayland, Güney Kore, Japonya, Singapur, Vietnam, Malezya, Kamboçya, Sri Lanka ve Nepal de devletlerinde virüsü taşıyan şahısların olduğunu doğrulamıştı.

Yeni tip corona virüs, çoğunlukla Çin’den bu memleketlere giden kimseler yoluyla İngiltere, Filipinler, Hindistan, FinlandiyaFransa, Kanada, ABD, Avustralya, BAE, Almanya ve son olarak İtalya’ya sıçradı.