Dünya

Corona virüsünde son durum: Virüs süratle yayılıyor (İngiltere’ye de sıçradı)


Dünya

Çin’in Wuhan kentinde birinci sefer aralık ayı ortalarında ortaya çıkan virüs nedeniyle can kayıpları her geçen gün artıyor. Çin’de, yeni …Çin’in Wuhan kentinde birinci sefer aralık ayı ortalarında ortaya çıkan virüs nedeniyle can kayıpları her geçen gün artıyor.
Çin’de, yeni tip corona virüs salgını nedeniyle can kaybı 213’e, virüs bulaşan kişi sayısı 9 bin 692’ye yükseldi.
Hubei eyaletine bağlı 17 kentte yaşayan yaklaşık 50 milyon kişi karantina altında yaşıyor.
Yeni tip corona virüs Çin dışında da yayılmaya devam ediyor.

İNGİLTERE’DE BIRINCI VAKA

İngiltere’de, yeni tip corona virüs (2019-nVoC) vakasına birinci sefer rastlandı. İngiltere’de baş tıbbi memur Chris Whitty, İngiltere’de birebir aileden iki kimsede corona virüsüne rastlandığını bildirdi.

Hastalara gerekli tedavinin uygulandığı ve virüsün daha ziyade yayılmasını önlemek için denenmiş ve test edilmiş enfeksiyon denetim prosedürlerinin kullanıldığı kaydedilen açıklamada, ayrıyeten bu hastalarla temas eden şahısların de belirlenmesine çalışıldığı vurgulandı.

VİRÜS ÇİN’DEN BİRÇOK DEVLETE SIÇRADI 

Virüs, Çin ana karası dışında Hong Kong ,Makao ve Tibet özel idari yerleri ile Tayvan‘da görülürken, kesim ülkeleri Tayland, Güney Kore, Japonya, Singapur, Vietnam, Malezya, Kamboçya, Sri Lanka ve Nepal de devletlerinde virüsü taşıyan insanların olduğunu doğrulamıştı.

Yeni tip corona virüs, çoğunlukla Çin’den bu devletlere giden insanlar yoluyla İngiltere, Filipinler, Hindistan, FinlandiyaFransa, Kanada, ABD, Avustralya, BAE, Almanya ve son olarak İtalya’ya sıçradı.