Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Corona virüsünde son durum: Virüs süratle yayılıyor (Virüs Rusya’ya sıçradı)

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Corona virüsünde son durum: Virüs süratle yayılıyor (Virüs Rusya’ya sıçradı)
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Çin’in Wuhan kentinde birinci kere aralık ayı ortalarında ortaya çıkan corona  virüs nedeniyle can kayıpları her geçen gün artıyor.
Çin’de, yeni tip corona virüs salgını nedeniyle can kaybı 213’e, virüs bulaşan kişi sayısı 9 bin 692’ye yükseldi.
Hubei eyaletine bağlı 17 kentte yaşayan yaklaşık 50 milyon kişi karantina altında yaşıyor.
Yeni tip corona virüs Çin dışında da yayılmaya devam ediyor.

RUSYA’DA BIRINCI VAKA

Rusya memleketindeki iki Çinli’de corona virüs vakası görüldüğünü duyurdu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İNGİLTERE’DE BIRINCI VAKA

İngiltere’de, yeni tip corona virüs (2019-nVoC) vakasına birinci kere rastlandı. İngiltere’de baş tıbbi memur Chris Whitty, İngiltere’de birebir aileden iki bireyde corona virüsüne rastlandığını bildirdi.

Hastalara gerekli tedavinin uygulandığı ve virüsün daha çokça yayılmasını önlemek için denenmiş ve test edilmiş enfeksiyon denetim prosedürlerinin kullanıldığı kaydedilen açıklamada, ayrıyeten bu hastalarla temas eden kimselerin de belirlenmesine çalışıldığı vurgulandı.

İTALYA’DA ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

İtalya’da hükümet, Yerküre Sıhhat Örgütü’nün dün memleketler arası acil durum ilan etmesinin akabinde, mucize hal (OHAL) ilan ettiklerini açıkladı. İtalyan medyasına nazaran, bölgesel otoritere kişisel geiçler veren fevkalâde hal, 6 ay sürecek.

İtalya’nın Roma’nın başşehrinde iki Çinli turistte corono virüs tespit edilmiş ve karantinaya alınmışlardı. Öteki taraftan İtalya Başbakanı Comte, Çin ile tüm uçuşların askıya alındığını ve Çin’den İtalya’ya seyahat edeceklere kısıtlama getirildiğini bildirmişti. 

VİRÜS ÇİN’DEN BİRÇOK DEVLETE SIÇRADI 

Virüs, Çin ana karası dışında Hong Kong ,Makao ve Tibet özel idari yerleri ile Tayvan‘da görülürken, ortam ülkeleri Tayland, Güney Kore, Japonya, Singapur, Vietnam, Malezya, Kamboçya, Sri Lanka ve Nepal de devletlerinde virüsü taşıyan insanların olduğunu doğrulamıştı.

Yeni tip corona virüs, çoğunlukla Çin’den bu devletlere giden insanlar yoluyla İngiltere, Filipinler, Hindistan, FinlandiyaFransa, Kanada, ABD, Avustralya, BAE, Almanya ve son olarak İtalya’ya sıçradı.

ALMANYA YÜZ VATANDAŞINI TAHLİYE EDİYOR

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Çin’de coron avirüs salgınının görüldüğü kesimde bulunan vatandaşlarını tahliye etmek üzere hava kuvvetlerine ilişkin bir uçağın Köln’den bu memlekete hareket ettiğini söyledi.

Maas, Berlin’de gazetecilere yaptığı açıklamada, sıhhat ekibinin de mekan aldığı askeri uçağın, salgının ortaya çıktığı Wuhan başta olmak üzere Hubei eyaletindeki kentlerde bulunan 100 Alman vatandaşını memlekete getirmek için havalandığını duyurdu.
Sıhhat denetimlerinin akabinde uçağa alınacak 100 kişi, Almanya’ya ulaştıktan sonra Germersheim askeri üssünde hazırlanan bir kısımda karantina odasında gözlem altında tutulacak.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap