Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Cortana Chrome’da Çalışacak mı?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Cortana Chrome’da Çalışacak mı?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Şirket Windows’un farklı taraflarından gelen bu arama isteklerinin loglanıyor ve kayıt altına alınıyor olmasından çekindiği için böyle bir yola başvurdu. Cortana’nın aramaları bazı Edge veya Bing teknolojilerine cevap olabiliyor.

Microsoft son kullanıcının dijital asistan üzerinden yaptığı aramaların sonuçlarını özelleştirilmiş bir şekilde getirebilmesi için Cortana’nın Edge ve Bing içerisine tamamen entegre olabildiğini açıklıyor. Google ve diğer arama motorlarından gelen arama sonuçları şirketin kendi servislerine göre daha genel kalıyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Microsoft’un bu hareketi bir sürpriz etkisi yaratsa bile beklenmeyen bir şey değildi. Hem Siri hem de Android‘in sesli arama özelliği kullanıcıları kendi belirledikleri arama motorunun dışına çıkmasına izin vermiyor. Bir çok kişi ise bunun kullanıcının seçimlerini engellediğini ve uygulamanın kaldırılması gerektiğini savunuyor. Ancak Microsoft’un bu hareketi ile beraber şirketlerin uyguladığı dayatma politikası biraz daha güçlendi. Yeni tarayıcı uzantıları kullanan kullanıcılar bu yüzden dolayı kendileri için özelleştirilmiş arama sonuçlarını alamıyor.

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : Milliyet

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap