Cumhurbaşkanı Erdoğan: 9,5 milyar TL olan projeleri Erzurum’a sunacağız

0 9

[ad_1]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Erzurum Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

İstikbalimizin teminatı sevgili gençler sizleri en kalbi duygularımla saygıyla selamlıyorum diye konuşan Erdoğan, “Bugün oldukça oldukça mutluyum, sizlerle özlem gidermekten bilhassa kıvanç duyuyorum. Siz değerli ziyaretçilerimizin vasıtasıyla tüm Erzurum’a sevgilerimi gönderiyorum.” ifadelerini kullandı.

“ÇAĞ KEBAPLARIYLA ÖNÜMÜZÜ KESTİLER”

Cağ kebaplarıyla önünü kestiklerini söyleyen Erdoğan, “Sizi daha çok bekletmeyelim diye dönüşte yeriz dedik. Sevgili gençler Erzurum’a son olarak 31 Mart seçimlerinden 1 ay ilkin 28 Şubat’ta gelmiştim. O gün soğuğa ve kara karşın meydanı dolduran Erzurumlu kardeşlerimizden iradelerine haiz çıkma sözü almıştık. Biz o meydanda aramızdaki dayanışmayı daha da perçinlemiştik. Bizi yarı yolda bırakmayan Erzurum, 31 Mart’ta da adeta sandıkları patlatmıştı. Rabbim bu sevdanızı noksan kılmasın. Erzurum hep olduğu benzer biçimde AK Parti’nin kardeşlik siyasetini destekledi. Yüzde 63 benzer biçimde Türkiye averajının oldukça üstünde üstün dereceli bir oyla Dadaşlar bizlere verdikleri sözü yerine getirdi.” dedi

Erdoğan açıklamalarına şu sözlerle devam etti

“Erzurum’la olan muhabbetimize montaj diyerek balçık atanlar seçimlerde bir kez daha hezimete uğradı. İşte Erzurum’un anaları dağ taş demedi neticeyi aldı. Bizim Erzurum’da ülkesi davası için gerektiğinde baş verecek fakat asla baş eğmeyecek yoldaşlarımız var, neferlerimiz var. 31 Mart’ta iradelerine sahiplenen, geleceğine sahiplenen Erzurum halkına şükranlarımı sunuyorum”

Erdoğan, Erzurum’daki zaferin mimarı olarak görmüş olduğu her insana teşekkür ederek, “Aynı şekilde AK Parti çatısı altında davamıza hizmet etmiş, emek vermiş sadece şimdi aramızda olmayan kardeşlerimize de Rabbimden rahmet niyaz ediyorum.” dedi

“Teşkilat mensuplarımızla bir araya geldikçe şu hakikate yeniden yeniden damga vuruyoruz. En büyük hisse sahibi, gece gündüz demeden çalışan AK Parti’nin neferleridir. Gençler kimi vakit ailesinden kimi vakit işinden kimi vakit da sağlığından fedakarlık ederek şevkle davamıza hizmet edenler AK Parti’nin gizli saklı neferleridir. O gizli saklı kahramanların hakkının ne yapsak ödeyemeyeceğimizi de biliyoruz.”

“KKTC’DE ÇOK SAYIDA ESERİ HİZMETE ALACAĞIZ”

AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na verilen kuvvetli destek güvenin bir tezahürüdür diyen Erdoğan, “Biz de milletimizin bu itimatı için çalışıyoruz. Terör örgütlerine nefes aldırmıyoruz. Önceki hafta Hatay’daydık geçen hafta Diyarbakır’ın misafiri olduk. Bugün Erzurumlu kardeşlerimle kucaklaşıyoruz.” dedi.

Pazartesi günü KKTC’ye gideceğini söyleyen Erdoğan, “Kutsal Kurban Bayramı’nı Kıbrıs Türk halkıyla geçireceğiz.” dedi.

“Kardeşlerim Şimal Kıbrıs’ta baş başa ve heyetler arası görüşmelerin yanı sıra oldukça sayıda eseri hizmete alacağız. Erzurum’a gene elimiz boş gelmedik. Toplu açılış töreni ile toplam kıymeti 9.5 milyarı gören hizmet ve projeyi Erzurum’a sunacağız. Yapımı tamamlanan yatırımların açılış heyecanını hep beraber yaşayacağız.”

“Bilhassa istikbalimizin teminatı olarak gördüğümüz sizlerle buluştuğumuz benzer biçimde KKTC’deki kardeşlerimizle de buluşarak kıymetli fikirlerini alacağız. Milletimizle özlem gidermenin yanına teşkilatlarımız da bir araya geliyoruz. “

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINA KRİTİK MESAJLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti gençlik kollarına verdiği eleştiri mesajlarda, “Çoğumuz bir vücudun azaları gibiyiz. Biz, 13 milyon 500 bini aşan üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük ailesiyiz. Genel Başkanı’nın sorumluluğu ne kadar büyükse milletvekilin sorumluluğu da aynı derecede büyüktür. Siz teşkilat mensuplarımızın görüşlerine büyük ehemmiyet veriyoruz.”

“Iyi mi 20 yıl ilkin yola sizlerle istişare ederek çıktıysak gene sizin görüşlerinizi almak isterim. Bu toplantılar vasıtasıyla teşkilatımızın fotoğrafını çekiyor, geleceğe dair yol haritamızı belirliyoruz. AK Parti’nin alameti farikası ortak akla ehemmiyet vermesidir. Bu özelliğinden dolayı AK Parti kendini devamlı yenilemiştir. AK Parti’nin hızını kesmek için medya kampanyalarıyla kurulan pek oldukça parti tarihin tozlu sayfaların şimdiden unutulmaya yüz tutmuştur.” ifadelerini kullandı

“AK Parti iktidar gücünden bağımsız olarak Türk siyasetine halen yön veriyorsa 84 milyonun umudu olmaya devam ediyorsa sebebi istişareye açık olmasıdır. AK Parti müessese felsefesinden ve prensiplerinden taviz vermeden kendini yenilemiş yegane partidir.”

“BU YOLDA HEP BERABER YÜRÜDÜK”

Bu yolda hep birlikte yürüdüklerini ifade eden Erdoğan, “Özünde tevazu, içtenlik ve gayretin olduğu siyaseti hakim kılmamız şarttır. Kar kış demeden yürüdük. Ilkin kendi aramızdaki dayanışmayı, kardeşliği, muhabbeti tahkim etmemiz gerekiyor. Milletle bağımızı sağlam tuttuğumuz seviyede operasyonları boşa çıkarabiliriz. Kibir, böbürlenme, bizlere asla yakışmaz. Bizim siyasetimizde milletle inatlaşmak benzer biçimde bir anlayış kesinlikle söz mevzusu değildir.” dedi.

“Şimdiye kadar hep milletimizle birlikte yürüdük. Bundan sonrasında da milletimizin gösterdiği istikamette yürümeye kararlıyız. Davamızda karamsarlığa yer olmadığı benzer biçimde gevşemeye de yer yoktur. Normal olarak eleştirilerimizi meydana getirecek, yanlışlarımızı birbirimizin yüzüne cesaretle söylemekten çekinmeyeceğiz. Birbirimize kenetlenmeyi de dikkatsizlik etmeyeceğiz. Gönlü kazanılmayacak insan bırakmayacak şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz.”

“Şunu hiçbir vakit unutmayacağız: Çaba bizlerden, tevfik Tanrı’tandır. Çoğumuz ondan geldik ve gene ona döndürüleceğiz. Onun rızası için koşacağız.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku