Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu vatanın ekmeğini yiyen hiç kimsenin İstiklal Marşı ile sorunu olamaz

0 3

[ad_1]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Kurultay ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mehmet Akif’e ‘mahalle kahvesi hatibi’ diyerek tahkir edenler, zaman içinde unutulup giderken, milletimiz ulusal şairini baş tacı etmiş, vefatından sonrasında da onu daima hürmetle, minnetle hatırlamıştır. Bu vatanın ekmeğini yiyen, havasını soluyan, bugün bu topraklar üstünde özgürce yaşayan asla kimsenin İstiklal Marşı ile problemi olması imkansız.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyleki devam etti:

“İstiklal Marşı milletimizle beraber tüm mazlumların özgürlük mücadelesine esin kaynağı olmuştur. İstiklal Marşı, Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Arabıyla, Alevisi, Sünnisi, Lazıyla 84 milyonun ortak kıymeti, ortak paydasıdır. Türkiye bizim ortak çatımız, İstiklal Marşı ortak andımızdır. ‘Türkiye’ ortak paydasında kucaklaşmaktan, birbirimizi Tanrı rızası için sevmekten başka bir çaremiz yoktur. Farklılıklarımız millet olarak bizim zenginliğimizdir. Üstünde durulması ihtiyaç duyulan, farklılıklarımızı kardeşliğimizin önüne geçirmemektir. Cumhurbaşkanı olarak 2021 İstiklal Marşı yılını bu bakımdan zamanı bir fırsata dönüştürmemiz gerektiğine inanıyorum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku