Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kefen biçenlere millet ders verdi

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

Erdoğan: “TÜRKİYE CAZİP MEVZUATA SAHİP”

Yılmaz Özdil’den Flaş Açıklama! Aday Olursam Yıkar Geçerim!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde millete sesleniş hitabı yapmış oldu.

Erdoğan’ın millete sesleniş konuşmasında satır başları şu şekilde:

-Her birinin hikayesi ayrı bir destan olan şehitlerimiz bu millete kefen biçenlere hak ettikleri dersi vermişlerdir. Şehitlerimize vefa borcumuzu geride bıraktıkları emanetler haiz çıkarak ödemek için çabalıyoruz.

“HAİNLERDEN HESAP SORDUK VE SORACAĞIZ”

-Ülkemize ve milletimize yapılanı asla unutmayacağız. Bu alçaklığın (15 Temmuz darbe girişimi) hesabını, yakaladığımız, tespit ettiğimiz tüm hainlerden sorduk, sormaya devam edeceğiz. Diğeri dünyada da peşlerini bırakmayacağız.

-15 Temmuz 2016’da başlayıp ertesi gün milletimizin ayakları altında çiğnenenerek sonlanmış bu darbe girişimi, tarihimizdeki yerini bir öğrenek vesikası olarak almıştırNesiller süresince milletimizin her bir ferdi, bu eşi benzeri olmayan ihaneti hatırladıkça, istiklalimize ve istikbalimize daha sıkı sarılacaktır.

“VERDİĞİMİZ MÜCADELE GÜÇLENEN TÜRKİYE’NİN AYAK SESLERİDİR”

-Dünyanın her ülkesinin ve toplumun gözdesi bir coğrafyayı bin senedir vatan kılmanın ve vatan olarak tutmanın bedelini ödüyoruz. Geride bıraktığımız 8 yılda değişik görünümler altında yaşadığımız saldırılar, vatanımıza haiz çıkma mücadelemizin sürüp gideceğine işaret ediyor.

-Gösterdiğimiz fedakarlıklar, verdiğimiz mücadeleler güçlenen Türkiye’nin ayak sesleridir. Envai kılıktaki terör örgütleri üstünden tedavüle sürülen senaryoların amacı; ülkemize diz çöktürmek, milletimizi tutsak etmek, topraklarımızı yağmalamaktır.

-Seyahat vakalarıyla toplumsal çatlaklar yapmaya çalışanlar, aslen bünyemize birlik ve beraberlik aşısı yaptıklarını göremediler. Terör örgütlerini kullanarak topraklarımızı tehdit edenler, bu yaptıklarıyla aslen kardeşliğimizi pekiştirdiklerini anlayamadılar.

“BİZİM YOLDAŞIMIZ MİLLETİMİZDİR”

-Dün başaramadılar, bugün başaramadılar, yarın da inşallah başaramayacak, büyük ve kuvvetli Türkiye’nin inşasına engel olamayacaklar. Hamd olsun milletimiz bizi anlıyor, bizimle beraber yürüyor.

-Türkiye geçilmez diyoruz. İşte bunun için milletimize karşı kurnaz niyetler besleyenlere ‘başaramayacaksınız’ diyoruz. Büyük ve kuvvetli Türkiye’nin inşaasına engel olamayacaklar. Varsın kim kiminle yürürse yürüsün. Bizim yoldaşımız milletimizdir.

-Hani Arşimet ‘bana bir kaldıraç verin dünyayı yerinden oynatayım’ diyor ya, işte bu büyük milletle cihana da hükmederiz.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku