Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin bağımsızlık mücadelesi Lozan ile onay edilmiştir

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

Z Kuşağı Oyları Kime Gidecek? İşte Son Yapılan Anket Sonucu!

Ulaştırma Bakanı ile İBB arasında ‘metro logosu’…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lozan Sulh Antlaşması’nın imzalanmasının 98. yıl dönümü sebebiyle ileti yayımladı.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin müessese belgelerinden Lozan Sulh Antlaşması’nın 98’inci yıl dönümü bulunduğunu hatırlatan Erdoğan, “Kahraman milletimizin her türlü imkansızlığa, ihanete ve zorluğa karşın zaferle taçlandırdığı bağımsızlık mücadelesi, Lozan Sulh Antlaşması ile internasyonal alanda da onay edilmişti.” değerlendirmesini yapmış oldu.

“HAİN EMELLERİ BOŞA ÇIKARMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Türkiye’nin tarihinden almış olduğu cesaret ve ilhamla aydınlık geleceğini inşa etme yolunda 98 senedir büyük bir istikrarla ilerlediğine vurgu icra eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin birliğine, bütünlüğüne, milletimizin rahatlık, sulh ve esenliğine yönelik hain emelleri boşa çıkarmaya devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağımız 2023’e ekonomik, askeri, siyasal ve diplomatik bakımdan daha kuvvetli, daha bağımsız, daha müreffeh bir ülke olarak girmekte kararlıyız. Suriye’den Libya’ya, Doğu Akdeniz’den terörle mücadeleye kadar değişik sahalarda elde ettiğimiz eleştiri başarılar, ülkemizin hak ve menfaatlerini koruma mevzusundaki irademizin en net göstergesidir” ifadelerini kullandı.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL VE SİLAH ARKADAŞLARINI ANIYORUZ”

Yayınladığı mesajın davamında ise Erdoğan, “Türkiye bu savaşım alanlarının hiçbirinde belli çevrelerin tehdit, yıldırma ve şantaj diline boyun eğmeyecek, internasyonal hukuktan meydana gelen haklarını savunmayı sürdürecektir. Bu düşüncelerle Lozan Sulh Antlaşması’nın 98’inci yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve tabanca dostlarını tazimle anıyor; aziz şehitlerimize Tanrı’tan rahmet, tüm gazilerimize sıhhat ve afiyet temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku