Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mutasyon bizi karar almada zorluyor

0 4

[ad_1]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası açıklamalarda bulunmuş oldu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

MUTASYON BİZİ KARAR ALMADA ZORLUYOR
Koronavirüs tedbirleriyle ilgili konuşan Erdoğan, “Mutasyonun inişli çıkışlı görüntüleri ister istemez bizleri de karar almada zorluyorNetice almakta zorlanıyorsak doğal ki vatandaşımızın sağlığını ön plana çıkarmak suretiyle süreci devam ettireceğiz” dedi.

ÇİN’DEN AŞILAR GELMEYE DEVAM EDECEK
Aşılarla ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çin’den de ikinci bir paketin gelmesi söz mevzusu olabilir. Mutabık kalırsak bir 50 milyon daha Çin’den alabiliriz.” dedi.

MISIR İLE DİPLOMATİK TEMAS
Erdoğan, “Mısır ile istihbari, diplomatik ve ekonomik olarak esasen iş birliği sürecimiz devam ediyor. Bunda herhangi bir sorun söz mevzusu değil.” dedi.

SUUDİ ARABİSTAN’IN YUNANİSTAN İLE ORTAK TATBİKAT KARARI

Erdoğan, Suudi Arabistan’ın Yunanistan ile ortak tatbikatına ilişkin ise “Bunu da Suudi Arabistan yetkilileriyle ek olarak görüşeceğiz ki bu bu şekilde olmamalıydı, olmamalıdır diye düşünüyoruz.” açıklamasında bulunmuş oldu.

TEKRAR KAPANMA İHTİMALİ
Koronavirüsle savaşım kapsamında kademeli normalleşmeyle iligli Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Mümkün olduğunca restoranlar, kafeler, kuaförler, bu açıkladığımız yerlerle ilgili şartları zorlayacağız.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku