Cumhurbaşkanı Erdoğan: Nisan’da yerli aşıyı kullanmaya başlayacağız

0 25

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Kömürhan Köprüsü, kendi grubunda dünyanın 4. büyük projesi unvanını taşıyor.

Tasarımından inşasına kadar her şeyiyle yüzde 100 yerli ve ulusal kaynaklarla inşa edilen bu yaratı, ülkemizin mühendislik alanındaki gücünün ve kabiliyetlerinin sembollerinden biri olacaktır.

Yapım bedeli 720 milyon lira olan bu proje (Kömürhan Köprüsü) Elazığ ile Malatya’yı birbirine bağlamanın ötesinde ülkemizin doğu- batı ve kuzey-güney ulaşım aksının en mühim noktalarından birini oluşturuyor.

Yaptığımız yatırımlar, inşa ettiğimiz eserlerle Fırat’ı, kavuşmanın, sevincin, muhabbetin, refahın sembolü haline getirdik, getirmeyi sürdüreceğiz.

Bugüne dek Malatya’da 8,8 milyar lira, Elazığ’da 6 milyar lira ulaşım yatırımı yaparak bölünmüş yoldan demir yoluna ve hava yoluna kadar her alanda bölgemizin çehresini değiştirdik.

Vatanımızda devamlı ilkelerden bahsedip hiçbir üretim yapmamayı felsefe haline getirmiş bir zihniyet hala varlığını sürdürmektedir. Bunlar atılan hayırlı adımlardan da rahatsız oluyorlar. Bunlar Türkiye’nin ilerlemesine tahammül edemezler.

Biz yaptıklarımız ve yamayı taahhüt ettiklerimiz ile öne çıkıyoruz. 2020’de de hizmet siyasetinden ödün vermedik. Sağlıkta son bir yılda toplam 16 bin yatak kapasiteli 16 hastane ve 10 ek binayı hizmete sunduk.

Tüm dünyayı tutsak alan salgın şartlarına karşın geride bıraktığımız 2020 senesinde da hizmet siyasetinden zerre ödün vermedik.

Milletimizin sağlığıyla birlikte işini, aşını, geleceğini korumak için devletimizin imkanlarını seferber ettik.

Yurt dışından temin ettiğimiz aşıların uygulanmaya başlamasıyla salgınla mücadelede mühim bir eşiği aşacağımıza inanıyorum.

2021’i her alanda yeni bir şahlanış yılı haline getirmek istiyoruz. Bunun için kapsamlı hazırlık yapıyoruz.

Ayasofya’nın ibadete açılmasından başörtüsü hazımsızlığına kadar birçok alanda bu habis zihniyetin yansımalarını görüyoruz. Fakat biz bunlara aldırmadan hizmet siyaseti, yaratı siyaseti diyoruz.

Hedeflerimize daha kolayca ulaşabileceğimiz bir iklim oluşturmakta kararlıyız.

İnşallah en geç nisan ayında, geliştirme emek harcamaları hızla devam eden kendi aşılarımızı da kullanıma hazır hale getirmiş olacağız.

Biz en zor şartlarda bile hizmet üretmenin, yaratı üretmenin, inşa etmenin peşinden koştuk.

Küresel siyasal ve ekonomik sistemin kökten sarsıldığı bir dönemde ülkemizi hak etmiş olduğu yere çıkarmak için hep beraber oldukça daha çok çalışmamız gerekiyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku