TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüzyılın muahedesi dedikleri bir işgal girişimidir


TÜRKİYE

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları; Devletimizin ve milletimizin birlik, beraberlik, kardeşlik …Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Devletimizin ve milletimizin birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma içinde olması gereken bir devirde içindeki kini ve nefreti kusanlar mı var, derhal bunların karanlık yüzlerini faş edip, kendilerini adeta sokağa çıkamaz hale getirmeliyiz.

Içtimaî medya devasa ve külliyen denetimsiz bir alan olarak hayatımızın adeta ortasına düştü. Sarsıntı sonrası birtakım kendini bilmezler toplumsal medyada alçakça iletiler yayınladı. 

Devlet olarak artık global sistemin bir numara liginde savaş eden güçlü bir Türkiye var. 

Birileri hala Suriye’de, Şark Akdeniz’de, Libya’da ne yaptığımızı anlamıyor. 

Bugün yürüttüğümüz siyasetle, bizi yeni Mondroslara mecbur bırakmak isteyenlerin oyunlarını bozuyoruz.

Önümüzde yalan yanlış haberlerle Türkiye’yi ve Türk Milletini karalamak için canhıraş biçimde çalışan devasa bir mekanizma bulunuyor.

Terör örgütlerine destek verenler zalim rejimler halkına saldırırken görmezden geliyor. 

Yüzyılın ittifakı diyorlar. Ne mutabakatı ya! Bu bir işgal girişimidir.  Utanmadan diyorlar ki “Filistin’e yeni haklar getiriyoruz”. Kudüs bizim al çizgimizdir. Kudüs satılık değildir. Kimse ‘birşeyler verelim de siz burayı bize bırakın’ edepsizliğine de girmesinler. Bu mevzuyu bugün MGK içtimasında ele aldık. 

Türk Milleti olarak Filistin’e bakışımız, cennetmekan Sultan Abdülhamit Han’ın neyse, bizim de bugün bakışımız odur.