Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Cumhuriyetçi-demokrat ittifakında ilk adım!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Cumhuriyetçi-demokrat ittifakında ilk adım!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

CHP Lideri Kemal KılıçdaroğluDP Genel Başkanı Gültekin Uysal’la görüştü. İki parti lideri ittifak konusundaki ilk adımı ‘sandık güvenliği ittifakı’ ile attı. Kılıçdaroğlu, “Sorunların nasıl aşılması gerektiği konusunda düşüncelerimizi birbirimize aktarma fırsatı bulduk” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal ve beraberindeki heyeti, parti genel merkezinde kabul etti. Kabul sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu, ziyaret dolayısıyla Uysal ve beraberindekilere teşekkür etti. “Demokrat Parti, bizim cumhuriyet çınarımızın en önemli dallarından birisidir” diyen Kılıçdaroğlu, DP’nin demokrasi, vatan sevgisi, din ve vicdan hürriyeti konularında bugüne kadar önemli görevleri yerine getirdiğini söyledi. Kı- lıçdaroğlu, “Elbette bu ziyaret sadece bir nezaket ziyaretinin ötesinde iki siyasal partinin genel başkanı olarak Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar, yaşanan sorunlar ve bu sorunların nasıl aşılması gerektiği konusunda da karşılıklı düşüncelerimizi birbirimize aktarma fırsatı bulduk” dedi. İttifak konusunda diğer partilerle görüşüp görüşmeyeceğine değinen Kemal Kı- lıçdaroğlu, “Türkiye’nin yaşadığı büyük sorunlar var. Türkiye’nin bu sorunları aşması lazım. Bu sorunları aşarken, sorunların aşılması yö- nünde görüş birliği içinde olan bütün siyasal partilerle elbette bir araya geleceğiz. Çünkü siyasal partilerin temel görevi Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunları aşmak ve 80 milyona daha güzel bir yaşam sunmaktır. Elbette ki diğer siyasi partilerle bu görüşmelerimiz devam edecek” diye konuştu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

‘ORTAK GÖRÜŞÜMÜZ DEMOKRASİ AÇIĞINI KAPATABİLMEK’

Gültekin Uysal da ziyarette Kılıçdaroğlu’na geç- miş olsun dileklerini iletirken, CHP’nin geçirdiği iki kurultay nedeniyle tebrik ettiklerini bildirdi. Türkiye’nin can alıcı sorunlarını konuşma fırsatı bulduklarını belirten Uysal, “Elbette yarınlara dair de memleketimizin, herkesin hukukundan emin olduğu bir Türkiye haline gelebilmesi, Türkiye’de işlemeyen bu demokrasi açığını kapatabilmek adına çeşitli görüşlerimizi de paylaşma imkanı bulduk” dedi.

ÖĞRENCİLER TOLUMUN GÖZBEBEĞİ

ODTÜ’lü öğrencileri aracına alarak kampüse bırakmasına ilişkin Kılıçdaroğlu, “Daha önce de yapıyordum bunu. Bu kez, araca binen bir arkadaşı- mız ‘Fotoğraf çekip, babama göstermek istiyorum’ dedi. Fotoğraf bu şekilde ortay çıktı. Üniversite öğrencileri, bu toplumun göz bebeğidir. Geleceğin Türkiye’sini inşa edecek kişilerdir. Üniversitelere ve üniversite öğrencilerine karşı hoşgörülü olmayız. Onların genç yaşta olduklarını, delikanlı olduklarını zaman zaman hata yapsalar bile hatayı bile bizim görmezlikten gelmemizi de hiç bir siyasetçinin unutmaması gerekir” diye yanıt verdi.

Oğulpınar Sınır Karakolu’nu ziyaret eden sanatçılara yönelik sözleri de sorulan Kılıçdaroğlu, “Sanatçılarla ilgili söylediğim her sözün arkasındayım, az bile söyledim” ifadesini kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan birlikte Hatay’daki Oğulpınar Hudut Karakolu’nu ziyaret eden ünlülere çok sert ifadelerle tepki göstermişti. Kemal Kılıçdaroğlu, “Eğer bir ülkede cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat, ettiği yemine sadık kalmıyorsa, ona sanatçı sahip çıkamaz. Sanatçı denen vatandaş onun yanında senin ne işin var. Afrin’de 52 şehidimiz var. Yüzlerce yaralımız var. 52 şehidimizin daha kanı kurumadı. Toplanmışlar bir grup güruh, davul, zurna, klarnet, şarkılar, türkü- ler… Bir ülkenin değeri vardır. Ben merak ediyorum, bu rezil adamlar ve onları oraya götüren adam, sen eğer yüreğin yetiyorsa bir Afrin şehidinin evinin bulunduğu sokaktan geç yaylalar türküsünü söyle bakayım.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap