Daha neyin peşindesin!

0

Demokrat Parti Bursa ve ilçe teşkilatları, 18 mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü anma programını, Efehan Otelde gerçekleştirdi. 12. Olağan Kongrede, Bursa delegasyonundan Genel Merkez kadrolarına seçilen 11 isimin de hazır bulunduğu organizasyonda Orhangazi Belediye Meclis Üyeleri, ilçe başkanları ve yönetimleri katıldı. GİK, MKK ve Yüksek Haysiyet Divanına katılan üyelerin kendilerini parti mensuplarına tanıtmış oldukları konuşmalarla başlayan organizasyon, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın nisan ayı başında yapacağı Bursa ziyareti ile ilgili çalışmaların programlanması ile son buldu.

GELECEK İPOTEK ALTINDA!

Demokrat Parti il başkanı Ali Biliz’in konuşmaları Bursa ve ülke gündemine damga vurdu. Biliz “ Bugün her iki dedesini de biri Çanakkale’de olmak üzere Şehit vermiş olan bir Türk evladı olarak, yaşadığımız son 15 yıldır, ülkemizin yaşadığı terör batağına her gün Türkiye’nin neredeyse her noktasından şehit veren bir vatandaş olarak yaşadığımız vicdan muhasebesini anlatmamız mümkün değil. O şehitlerimiz olmasaydı bizler bugün karşınız çıkma şansına sahip olamazdık. Onları saygı ve rahmetle anıyoruz. Bugün Çanakkale Zaferi’nin 102. yılı münasebeti ile iktidar partisi savaşın yaşandığı o bölgeye Çanakkale’nin 2 yakasını asma bir köprü yapımı için temel atıyor, bunu da vatandaşlarımıza anlatırken farklı bir mod kullanarak anlatıyor ki; 16 nisan da yapılacak olan referandumda evet oyları birkaç puan artsın! Hükümet olarak siz vatandaşın kullanabileceği yolu, köprüyü, okulu,hastaneyi yapmakla mükellefsin. Ama siz ne yapıyorsunuz. Vatandaşımızın hayatında kullanmayı bırak, belki hiç görmeyeceği ama torununun bile ödemekle mükellef olacağı, hazine garantili borcuna ortak edip, Türkiye’yi ihya ediyoruz pembe yalanları ile aldatıyorsunuz!” dedi.

Daha fazla mesaj

Z Kuşağı Oyları Kime Gidecek? İşte Son Yapılan Anket Sonucu!

Ulaştırma Bakanı ile İBB arasında ‘metro logosu’…

İSTİKRAR YOKSA NİYE KÖPRÜ YAPIYORSUN!

Referandum sürecinde partisinin çalışmaları sırasında karşılaştıkları diyoloğlardanda örnekler veren Biliz “ Kamuoyu yoklamalarında baktığınızda çelişkili sonuçlarla karşı karşıya kalıyoruz. Ancak vatandaşlarımız 15 yıldır iktidarını bir şekilde korumayı başaran AKP ve onun zihniyetinden giden diğer partilere 16 nisanda bir ders vermeye kararlı bir tavır içinde gözlemliyoruz. Çünkü, insanlarımız- ne istediniz de, vermedik-‘ten –hala neyi alamadınız, bu ısrar niye- noktasına, çizgisine getirilmiştir. Israrla soruyoruz,18 maddeye neden evet diyeceksiniz diye, terör bitecek, istikrar gelecek diye cevap veriyorlar. El insaf! 15 yıldır bu memleketi istediğiniz gibi yönetmiyor musunuz? Daha bugün temelini attığınız Çanakkale Şehitler Köprü temelini o aradığınız istikrar olmasaydı orada toplanabilir miydiniz? Çıkmışlar Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin tüm dertleri örteceğini söylüyorlar. Kardeşim milletin gözünün içine baka baka niye yalan ifadeler kullanıyorsunuz. 18 maddenin hangi açılımının altı dolu. Denetlenemeyen bir Cumhurbaşkanı ülkeyi getireceği durumu hiç düşündünüz mü? Neresinden tutarsan tut ucube bir sistem. Evlatlarımın ve torunlarımın nağmerde muhtaç olmayacağı bir gelecek için tüm gücümüzle biz Demokrat Parti mensupları hayır oyu kullanacağız.” dedi.

DIŞ POLİTİKA KÜME DÜŞTÜ!

Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanların dış politikada ki aşmazlarının da altını çizen Biliz “ Geçen hafta hiç yokken Hollanda hükümeti ile savaşın eşiğine geldik. Sebebi referandum sürecinde Avrupa ülkelerine hükümet temsilcilerimizin ve Bakanlarımızın gurbetçi vatandaşlarımızla bir araya gelmelerini engellemeleri. Yaşanan olayları basın marifeti gördük. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir hele ki; bayan üyesi olan Bakanı insanlık dışı bir uygulama ile sınır dışı edilerek, Cumhuriyet tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir tavırla bırakıldık. Haklı olarak Hollanda Hükümetine tepki gösterdik. Bu gerginlik ise hayatında iktidar yüzü görmeyecek olan ırkçı partiyi bir anda genel seçimlerini geçen hafta içi yapan Hollanda da iktidara getirdi. Kim kazandı, kim kaybetti? Biz her zaman kaybeden tarafta mı olacağız? Adamlar açık açık –bizim seçimler var gelmeyin, seçimlerden sonra gelin demediler mi?- Hollanda seçimleri oldu, yorgan gitti, kavga bitti. Seçim sonrası evet yanlısı provaganda çalışmasına polis müdahale etmediği gibi 15 bin gurbetçi katıldı. Halkımız bu olayların muhasebesini iyi yapmalı. Suriye’de El-Bab’a saplanıp çıkamazken, İstanbul’da göndere çektiğimiz Irak Kürt bayrağı ile Barzani’nin ziyaretinin bıraktığı etkilerini unutamazken, Kerkük’te resmi dil Kürtçe oldu. Barzani niye geldi diye düşünürken sabaha bu gerçekle uyandık. Bayrağı da Irak Kürdistan bayrağı olacakmış. Dış politikada yerlerde sürünüyoruz. Ama olsun siz çalar, biz söyleriz! Yok öyle yama kardeşim. 16 nisan da herkes aklını başına alsın. “ dedi.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku