Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Davutoğlu: CHP teklifimize destek vermek zorunda kaldı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Davutoğlu: CHP teklifimize destek vermek zorunda kaldı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kocaeli’de AK Parti Gençlik Çalıştayı’nda konuştu.

Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Kocaeli 2001 yılında bize inanmış, 2002 yılında bu yana desteğini artırarak yanımızda olmuştur. Bizim Kocaeli’yle olan gönül bağımız daha da güçlenecek.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Diğer partiler herhangi bir şekilde halkla bir araya gelemiyorlar. Bizse seçimi bitirdik, kampanya devam ediyormuş gibi yollara revan olduk.

Mardin, Van, Bingöl, Silop, Diyarbakır, Şanlıurfa’daydım, oradan sizlere selam getirdim. İzmir, Manisa, Konya, İstanbul’daydım, şimdi buradaydım. Biz enerjiyi milletimizden alırız, hem çalışırız, hem de bu ülkenin birliği beraberliği için yola çıkarız.

HAYALLERİ OLMAYANLAR UTANSIN

Bizim hayallerimiz var, hayali olmayanlar utansın. Rüyası, ideali olmayanlar utansın. Biz birbirimize doğruları telkin etmek için bir araya geliriz. Kendi adıma sizlerle bir araya gelmekten ayrı bir heyecan duyuyorum. Hiçbir oyun, tuzak karşısında moralinizi bozmayın, inancınızı yitirmeyin.

3 Kasım 2002’den bu yana, Türkiye’yi dünyanın en güçlü ülkeleri haline getirdik. Siyasi ve ekonomik reformlarla Türkiye’yi yeniden ayağa kaldırdık. Siz gençlerimizin daha aydınlık bir Türkiye’de yaşaması için çaba gösterdik. Türkiye’nin adalet ve kalkınma yolunda kat etmesi gereken mesafeyi sizlerle aşacağız.

BOĞAZİÇİ’NE GİRDİĞİMİZDE ALTERNATİF EĞİTİM SİSTEMİ OLUŞTURMUŞTUK

Boğaziçi Üniversitesi’ne girdiğimizde alternatif eğitim sistemi oluşturmuştuk. Şimdi programı gördüğümde o kadar heyecan duydum ki. İşte alternatif eğitim. Birbirinizi eğitin, birbirinize ders verin. Gruplar halinde meseleleri tartışın. Hitabetinizi, bilgi birikiminizi geliştirin. Kitaptan daha aziz bir dost yoktur. Doğu ve batı klasiklerini mutlaka okuyun. Kelam-ı kadimi de hiç eksik etmeyin.

BİRBİRİNİZİN SADECE KANKASI OLMAYIN; DAVA, İLİM KARDEŞİ OLUN

Araştırın, görün, konuşun ve birbirininiz sadece kankası olmayın, olun ama aynı zamanda dava, ilim kardeşi olun ve hep talebe olduğunuzu aklınızda tutun. Bana hoca diyorsunuz ama aynı zamanda ben de talebeyim.

Fikir ayrılıkları olur, dozu yüksek tartışmalar olur. Sizden farklı düşüncelere sahip olsalarda en güzel dille, medeni dille tartışacaksınız. Tartışan, eleştiren, konuşan bir yaklaşım sergileyeceksiniz. Çatışanlara karşı muhabbeti öğreteceksiniz. Bu ülkenin her bir gencini kazanmak için çaba sarf edeceksiniz. Varlık nedeniniz insanı, tabiatı, yaşadığımız ülkeyi korumak olmaldır.

ÇOCUĞA VE KADINA KİM ŞİDDET UYGULARSA…

Çocuğa ve kadına kim şiddet uygularsa öncelikli vazifeniz onu durdurmak ve en net tavrı almalısınız. Her türlü ayrımcılığın tam karşısında olun. Her zaman her yerde adaletli olun.

AK PARTİ GENÇLİĞİNDE ‘KARİYERİZM’ GÖRMEK İSTEMİYORUM

Bu ülke, bu millet için fikir çilesi çekin. Ben AK Parti gençliğinde kariyerizm görmek istemiyorum. Merhamet ve şefkat sahibi olun. Kendinizi geleceğe hazırlayın.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN YÜKSEK YOĞUNLUKLU MÜCADELESİNİ VERİYORUZ

Türkiye’nin birliğine kast edenlere karşı mücadelemiz sürüyor. Cumhuriyet tarihinin en yüksek yoğunluklu mücadelemizi veriyoruz. Destanlar yazan güvenlik güçlerimizin alınlarından öpüyorum. Yürüttüğümüz etkin ve kararlı mücadele karşısında bölücü örgütün durumu ortada. Bitme durumuna gelen örgüt yeni oyunlara yelteniyorlar.

DİYARBAKIR’A GİTTİĞİMİZDE 7 KARDEŞİMİZİ ŞEHİT ETTİLER

Bu ülkenin başbakanı ve vatandaşı olarak, Diyarbakır’a gittiğimizde 7 kardeşimizi şehit ettiler. Ertesi gün 4 değil 9 bakanla Diyarbakır’a gittim. Orada ses verdim. Diyarbakır’daydık, Diyarbakır’dayız, Diyarbakır’da olacağız. Cuma namazı sonrası da onbinlerce Diyarbakırlıyla bir araya geldik.

Bu ülkenin şehirleri, ilçeleri, köyleri teröristlerden temizleninceye kadar mücadelemiz kararlı bir şekilde sürecek. Teröre destek verenler de adalet karşısında hesap verecek.

Geçen hafta fezlekelerin yargıya intikali için teklif verdiler. Bu teröre destek verenlerin tümünün ve diğer fezleke sahiplerinin adalet önüne çıkması için imzalar verildi. Dokunulmazlıkların siyasetin kirlenmesine izin vermeyiz. Terörün sözcülüğü yapılmasına asla izin vermeyiz. Ne Meclis’te, ne bu ülkenin hiçbir yerinde teröristlerin mevcudiyetine izin vermeyeceğiz.

CHP DESTEK VERMEK ZORUNDA KALDI

Kılıçdaroğlu da bizim teklifimize gönüllü değil, zorunlu destek vermek zorunda kaldı. Çünkü kaçacak bir yeri yok. Birlikte teklif veremediler. Gelmediler, imza vermediler. 316 yola çıkınca onların da bizim arkamıza takılmak kaldı. Bizim açtığımız yolda hep gelecekler. Muhalefet milletvekillerine sesleniyorum, teröre destek veren milletvekillerinin dokunulmazlık zırhına sığınmalarına izin vermeyelim.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Güçlü ve müreffeh Türkiye’yi inşa etmemizin tek yolu demokratik, sivil bir anayasadır. Muhalefet partileri uzlaşma çağrımıza karşılık vermediler. Kendi anayasa komisyonumuzu kurarak çalışmalara devam ettik. Bu çalışmayı da tamama erdireceğiz. Sözü olan, önerisi olan herkesi çalışmaya katkı sunmaya davet ediyorum. En kısa zamanda Türkiye’yi sivil, özgürlükçü bir anayasa ile buluşturacağız.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap