Davutoğlu’ndan çarpıcı açıklama: Sedat Peker’in videolarıyla ortaya çıkan…

0 14

[ad_1]

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Hakkari’de konuştu. Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yüklenirken Sedat Peker’in iddiaları ile ilgili de dikkat çeken bir izahat yapmış oldu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kanaat önderleri ile bir araya gelmiş olduğu buluşma sonrası konuştu.

“Kürtler bir probleminin adı değildir, bir probleminin mağdurudur” diyen Davutoğlu, her vatandaşın eşit şekilde yaşaması icap ettiğini, iktidara geldiklerinde bu baskıların kalkacağını söylemiş oldu.

Davutoğlu, kendisinin başbakanlıktan ayrıldıktan sonrasında 90’lı yılların tüm aktörlerinin geri döndüğünün söyleyerek, “28 Şubat’ın koalisyon ortağı Bahçeli yine geldi ve kısıtlayıcı her türlü şeyi bu ülkeye egemen kılmaya başladı. Sedat Peker’in videolarıyla ortaya çıkan tüm erkek oyuncular geri geldi” dedi.

“GENÇLERİN YERİ DAĞLAR DEĞİL, MECLİS”

İşte Davutoğlu’nun konuşmasının devamı;

-Halkımız 90’lı yılların aktörlerine teslim olmuş AK Partiyle HDP arasına sıkıştırılmak isteniyor. Biz bu kıskacı kıracağız. Ne kayyum ne KCK, yalnız demokrasi.

-Biz tekleştirmeye gelmiyoruz, biz birleştirmeye geliyoruz. Biz buradaki gençleri Meclis’e taşımaya geldik. Gençlerin yeri dağlar değil, Meclis’tir.

-Sizleri KCK ile kayyum arasına sıkışmaktan kurtaracağız. Başbakan iken net tavır koyup kayyuma izin vermedim. KCK’ya da karşı çıktım.

-Ne kayyuma ne KCK’ya muhtaç olacaksınız. Biz sınırların ötesindeki Kürt kardeşlerimizi kendimizden ayrı düşünmedik. Biz emperyalistlerin çizdiği bu sınırları duvar şeklinde görmeyeceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku