Dehşete düşüren iddia: “Türkiye karanlıkta kalacak!”

0

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında dün ve bugün yaşanan elektrik kesintilerinin ardından ortaya atılan iddialara bir yenisini de Elektrik Mühendisi Erdal Aktuğ ekledi. Aktuğ, İstanbul’dan sonra tüm illerde elektrik kesintilerinin yaşanacağını öne sürdü.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabında yaptığı paylaşımda, “enterkonnekte sistem çökmek üzere” diyen Aktuğ şunları yazdı:

“Adım adım Gelen KARANLIK,
Saat Saat Geri alınabilir.
İstanbul Karanlık , Sıra diğer illerde ve TÜRKİYE’de
UYAN TÜRKİYE ,YOKSA 2017’de KARANLIKTA KALACAKSIN!
İran’ın Doğalgazı kesmesi, Doğalgazla elektrik üreten santrallare gaz verilememesiyle birlikte baş gösteren elektrik üretiminde yaşanan sıkıntıya , Boğaz geçişi EİH arızası ve avrupa yakasındaki yaklaşık 10-12 yerdeki arızaya anadolu yakası ve Adapazarı bölgesindeki 3 bölge ile 6-7 hatta çıkan arızada eklenince yük akışışında sıkıntıya giren Enterkonnekte sistem çökmek üzere..
Havaların soğuması dışında olağanüstü bir gelişme olmamasına rağmen bugün Türkiye uygulanan enerji politikaları nedeniyle karanlığın eşiğine sürüklenmiştir fatura yine siz güzel ülkemin insanlarına yıkılacak.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız…

Kaynak: Lodos Haber

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku