Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Deli dumrul yaratma düzeni kuruluyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Deli dumrul yaratma düzeni kuruluyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Bülent Tezcan‘ın açıklamaları şöyle:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bir saray rejimi kararnamelerle kuruluyor.Hukukun olmadığı , kuvvetler ayrılığının olmadığı bir dönemde yaşıyoruz. Türkiye’de hiçkimse kendini güvende hissetmiyor. Bunu en son Yargıtay’ın Enis Berberoğlu kararında gördük. Hiçbir hukukçu böyle bir kararın altına imza atmaz, atamaz. Karar anayasayı yoksayan hukuku yoksayan bir karardır.

Diktatörlükle karşı karşıyayız. Cesaretli hakimlerin tamamen tükendiğini düşünmüyoruz. Yasama organına konulan bu ipoteğin çözülmesini bekliyoruz.

Türkiye 2 yıldır OHAL’le karşı karşıyaydı. OHAL şartlarında bir referandum ve bir seçim yapıldı. Gayrimeşru bir seçim sonucunda Türkiye böyle bir hale geldi. Türkiye sürekli OHAL rejimi haline sokuluyor. Geçtiğimiz hafta adalet komisyonundan geçirilen Terörle mücadele adı altında geçen yasa teklifi açıkça anayasaya aykırıdır. Anayasada gözaltı süreleri bir üst sınıra bağlanmışken bu süreyi 12 güne çıkaran bir düzenlemeye çıkan bir düzenlemeyle karşı karşıyayız.

81 ilde valilere deli dumrul yaratma düzeni kuruluyor.

TMSF’ye şirketlere kayyım atama yetkisi geliyor. Türkiye’ye bu şekilde sermaye gelmesi mümkün değildir. Bu vatanda yaşayan millet bu düzeni haketmiyor.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap