Delta varyantı kısıtlamaları geri getirdi

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

Boz ayının saldırısına uğradı 4 gün kulübeden çıkamadı

Kanada’da aşırı sıcaklar nedeniyle tarımsal afet…

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan arkasından mutasyona uğrayan Covid-19 virüsüyle tüm dünyada savaşım sürerken Hindistan’da ortaya çıkan son varyant Delta, vakaların artmasına niçin oldu. Dünya genelinde koronavirüs vakaları 203 milyonu bulurken yaşamını kaybedenlerin sayısı 4 milyon 300 bine ulaştı.

ABD’da olay sayısı 36 milyon 519 bini, Hindistan’da 31 milyon 944 bini, Brezilya’da 20 milyon 151 bini ve Rusya’da 6 milyon 447 bini geçti. Delta varyantının vakaları artırmasıyla birlikte birçok ülke tedbirlere de geri döndü.

FRANSA’DA AŞI VE PCR TESTİ ZORUNLULUĞU

Fransa’da hafta başından itibaren aşı yada kontrol zorunluluğu getirilen mekanların sayısı artırılıyor. Uzun mesafe seyahat yapanlar ve restoranların kapalı ve açık alanlarına gidenlerden iki doz aşı ya da son 72 saat içinde alınmış negatif kontrol sonucu yada son 6 ayda hastalığa yakalanıp iyileştiğini ispatlaması istenecek.

KISITLAMALAR BİRÇOK EĞLENCE MEKANINI KAPSIYOR

Son 45 gün içinde üst üste kurallara uymayan işletme sahipleri 9 bin Euro yada bir yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek. Söz mevzusu engellemeler, müze, beyaz perde, stat, spor merkezleri, sergi ve eğlence ile kültür merkezlerinde de uygulanmakta.

ALMANYA’DAN 10 GÜN KARANTİNA KARARI

Almanya, Fransa’nın güneyindeki bölgelerden ülkeye giriş yapanları 10 gün karantinada tutma sonucu aldı. Hollanda, Belçika ve Almanya’dan gelen yolculara aşı kartı ya da negatif kontrol sonucu göstermeyi mecburi hale getirdi.

KAPALI ALANLARA AŞILILAR GİREBİLECEK

Tunus’ta “Koronavirüse karşı Ulusal Aşılama” günü dolayısıyla, Ben Arus vilayetinde binlerce şahıs aşı uygulama merkezlerine akın etti. 1107 yeni olay tespit edilen İsrail’de, “yeşil geçiş” sistemi tekrardan uygulanmaya başlandı. Kapalı alanlara, aşılanmış ya da hastalığı atlatmış kişiler girebilecek.

MALEZYA’DA DA VAKALAR ARTTI

Malezya’da son 24 saatte 360 kişinin Covid-19’dan yaşamını yitirmesiyle ülkede salgının başlangıcından bu yana virüse bağlı en yüksek günlük Covid-19 can kaybı sayısı kaydedildi. Malezya hükümeti salgın sebebiyle yürürlükteki bazı kısıtlamaların Covid-19 aşılarını tamamlayanlar için hafifletileceğini duyurdu.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku