Demokrat Parti Bursa kongreye hazırlandı

0

BİLİZ “İKTİDAR İFLAS ETMİŞTİR!”

Demokrat Parti Bursa İl Başkanı Ali Biliz,parti binasında önümüzdeki hafta sonu yapılacak olan olağan genel kongre öncesi kurultay delegelerini toplayarak bilgilendirme yaptı. Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, MKKY üyesi Salim Kaplan, Yalova il başkanı Muharrem Er’de katıldı. Delege bilgilendirme toplantısının öncesinde bir basın açıklaması yapan Ali Biliz gündemle ilgilide açıklamalarda bulundu.

ÇOCUKLARIMIZI KÖLE YAPMAYACAĞIZ!

Daha fazla mesaj

Erdoğan: “TÜRKİYE CAZİP MEVZUATA SAHİP”

Kadıköy Belediyesi Plak Günleri Başladı

Türkiye’nin sorunlarının saymakla bitecek gibi olmadığına vurgu yapan Biliz; “Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında Çalışma Bakanı, -işsizliğe çözüm bulduğu- yönünde açıklama yaptı. Bursa Milletvekilide olan Mehmet Müezzinoğlu’nun bulduğu çözüm -Bir genç bir işyerine gidip beni asgari ücretle işe al, benim asgari ücretimin yarısı ve SGK’mın yarısını devlet ödeyecek demesi gerektiği-olduğunu söyledi.Ben, sen, bizler çocuklarımızı asgari ücretle köle olsun mu diye bakıp büyüttünüz?. 15 yıllık bir iktidar süreci yaşayan bu AKP iktidarının istihdam yaratacak hiç fabrika, sanayi kuruluşu yaptığını gördünümüz mü? olanları da üç-beş kuruşa sattılar. Toprağı öldürdüler, samanı bile ithal etmek zorunda kalıyoruz!” dedi. Eleştrilerini sertleştiren Biliz “halen halktan bir kez daha yetki isteyen iktidara vatandaşlarımız gerçekleri görerek Anayasa değişikliğine “HAYIR” oyu vereceğine inancım tamdır, çocuklarımızı köle iktidarın insafına köle yaptırmayacağız”dedi.

KİME PEŞKEŞ ÇEKİYORSUNUZ?

Bursa Büyükşehir Belediyesi icraatlarınada değinen Biliz eleştrilerini ulaşım noktasında yoğunlaştırdı. Biliz ” Ulaşım kartelleşmiştir. Tamamı Büyükşehir iştiraki olan şirketler tarafından yürütülen çalışmalar, halkı bezdirecek noktaya getirmiştir. Bursaray’a milyonlarca kaynak akıtılmasına rağmen sık sık arıza yapmakta, mesai saatleri içinde binlerce yolcu mağdur düşürülmektedir. 29 yeni vagon alındığını açıklamalarına rağmen hala o vagonları raylara indirememişler, teknolojisi olmayan eski vagonları kullanmaya devam ederek aklımızla dalga geçmektedirler. İnsanda biraz adap, biraz ahlak olur! Minibüsleri kaldırmak için hertürlü oyunu oynuyorlar! 200 minibüsü kaldırarakmı trafiği çözeceksiniz. Çıkardınız yönetmeliklerle kime rant sağlıyorsunuz? Rekabet ortamının kaldırıldığı her ticaret müsfihdir. Büyük bir tantana ile açtığınız Yunuseli Havaalanını yasal izin almadan İstanbul-Bursa uçuşlarının yapıldığı ortaya çıktı! Türkiye’de ilk kez bir belediye başkanı kaçak havaalanına sahip olarak tarihe geçti. Memnunmusun Altepe! ” dedi.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku