Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Demokrat Parti Bursa kongreye hazırlandı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Demokrat Parti Bursa kongreye hazırlandı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

BİLİZ “İKTİDAR İFLAS ETMİŞTİR!”

Demokrat Parti Bursa İl Başkanı Ali Biliz,parti binasında önümüzdeki hafta sonu yapılacak olan olağan genel kongre öncesi kurultay delegelerini toplayarak bilgilendirme yaptı. Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, MKKY üyesi Salim Kaplan, Yalova il başkanı Muharrem Er’de katıldı. Delege bilgilendirme toplantısının öncesinde bir basın açıklaması yapan Ali Biliz gündemle ilgilide açıklamalarda bulundu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

ÇOCUKLARIMIZI KÖLE YAPMAYACAĞIZ!

Türkiye’nin sorunlarının saymakla bitecek gibi olmadığına vurgu yapan Biliz; “Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında Çalışma Bakanı, -işsizliğe çözüm bulduğu- yönünde açıklama yaptı. Bursa Milletvekilide olan Mehmet Müezzinoğlu’nun bulduğu çözüm -Bir genç bir işyerine gidip beni asgari ücretle işe al, benim asgari ücretimin yarısı ve SGK’mın yarısını devlet ödeyecek demesi gerektiği-olduğunu söyledi.Ben, sen, bizler çocuklarımızı asgari ücretle köle olsun mu diye bakıp büyüttünüz?. 15 yıllık bir iktidar süreci yaşayan bu AKP iktidarının istihdam yaratacak hiç fabrika, sanayi kuruluşu yaptığını gördünümüz mü? olanları da üç-beş kuruşa sattılar. Toprağı öldürdüler, samanı bile ithal etmek zorunda kalıyoruz!” dedi. Eleştrilerini sertleştiren Biliz “halen halktan bir kez daha yetki isteyen iktidara vatandaşlarımız gerçekleri görerek Anayasa değişikliğine “HAYIR” oyu vereceğine inancım tamdır, çocuklarımızı köle iktidarın insafına köle yaptırmayacağız”dedi.

KİME PEŞKEŞ ÇEKİYORSUNUZ?

Bursa Büyükşehir Belediyesi icraatlarınada değinen Biliz eleştrilerini ulaşım noktasında yoğunlaştırdı. Biliz ” Ulaşım kartelleşmiştir. Tamamı Büyükşehir iştiraki olan şirketler tarafından yürütülen çalışmalar, halkı bezdirecek noktaya getirmiştir. Bursaray’a milyonlarca kaynak akıtılmasına rağmen sık sık arıza yapmakta, mesai saatleri içinde binlerce yolcu mağdur düşürülmektedir. 29 yeni vagon alındığını açıklamalarına rağmen hala o vagonları raylara indirememişler, teknolojisi olmayan eski vagonları kullanmaya devam ederek aklımızla dalga geçmektedirler. İnsanda biraz adap, biraz ahlak olur! Minibüsleri kaldırmak için hertürlü oyunu oynuyorlar! 200 minibüsü kaldırarakmı trafiği çözeceksiniz. Çıkardınız yönetmeliklerle kime rant sağlıyorsunuz? Rekabet ortamının kaldırıldığı her ticaret müsfihdir. Büyük bir tantana ile açtığınız Yunuseli Havaalanını yasal izin almadan İstanbul-Bursa uçuşlarının yapıldığı ortaya çıktı! Türkiye’de ilk kez bir belediye başkanı kaçak havaalanına sahip olarak tarihe geçti. Memnunmusun Altepe! ” dedi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap