Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Demokrat Parti: “Parçalanıyoruz…”

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Demokrat Parti: “Parçalanıyoruz…”
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Dün Rus savaş uçaklarının El-Bab’taki TSK unsurlarını vurulması ve ardından Türk ve Rus resmi makamlarınca yapılan açıklamaları kamuoyunda tartışılıyor. Rus makamlarının El-Bab saldırısı ile ilgili olarak “ Saldırıda hayatını kaybeden ve yaralanan askerleriniz için çok üzgünüz. Bize verilen koordinat sisteminde o bölgede, İŞİD unsurlarının ÖSO’ya bağlı kuvvetlere saldırı yapılacağını öğrendik ve Türk makamlarından silahlı kuvvetlerinin olup olmadığı bilgisini teyit etmesini istedik. Bizdeki bilgilere göre orada dost unsurların olmadığı kesin bir ifade ile yetkili makamlarca paylaşıldı!.” İfadeleri, Türkiye’yi derinden sarstı. Türk makamlarının da olayı “kazaen vurulduk” açıklaması ise kamuoyunda derin üzüntü oluşturdu.
BATAKLIKTAN DERHAL ÇIK!
Kamuoyunda oluşan güven bunalımına sessiz kalamayan Demokrat Parti Bursa il başkanı Ali Biliz’den 3 şehit,1 ağır yaralı,11 yaralıyı ardında bırakan saldırıyla ilgili çarpıcı bir açıklama geldi. Biliz “ Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Her zaman aynı konuları kamuoyu ile paylaşıyoruz. Türk Askeri neden Suriye’de?. Hükümetimiz tarafından yapılan açıklamada -Türkiye sınırlarını emniyete almak için El-Bab’tayız- deniyor. İyi güzel sınır güvenliği için İŞİD belasını kurutmak için Suriye bataklığında 30 kilometre öteye, sınırı geçtik. Dibimizde düşman olarak tanımladığımız PKK ile amca çocuğu olan PYD-YPG’nin hüküm sürdüğü 3 ayrı kürt kantonunu ne yapacağız. Üstelik bunlara ABD-Rus Cumhuriyeti tarafından özerklik garantörlüğü de, gözümüz içine baka baka,verildiği bilinirken.” dedi.
İŞGAL ALTINDAYIZ!
Açıklamalarına Türkiye’de yaşayan Suriyelilerle ilgili bilgilerle devam eden Biliz “Türkiye’de son beş senede 5 bin Suriyeli şirket kurulmuş. Şu anda Türkiye’de faaliyette bulunan yabancı şirketlerin 10’da biri Suriyeli. İnşaattan tekstile, gıdadan oto kiralamaya kadar, vergisiz mergisiz, kayıtdışı faaliyet gösteren 10 binden fazla Suriyeli şirket var. Bursa’da gayri resmi 350 bin Suriyeli yaşıyor. Bursa’nın bazı mahallelerini Suriyelilerce işgal edilerek çoğunluk sağladı.Bu mahallelerde Tüm tabelalar Arapça, mahallede sadece Arapça konuşuluyor, istersen git dene, Türkçe adres bile soramazsın.Türkiye Halk Sağlığı Enstitüsü’nün verilerine göre, Türkiye’deki Suriyelilerin doğum oranı, Türk vatandaşlarının doğum oranını geçti. Türkiye’de sırf geçen sene 70 bin Suriyeli bebek doğdu, bu sene 130 bin Suriyeli bebek doğumu bekleniyor. Bursa’da ise 6 bin.Suriyelilerin zenginleri , sokaklarda dilenen Suriyelilerden rahatsız oluyor, temsilcileri kaymakamlıklara geliyor, ‘bizim imajımız bozuluyor’ diye şikayet ediyorlar” iyimi?. Bursa’da Suriyeli bir iş adamı, dernek üyesi!, 50 dönüm üzerinde bir alana lüks villa yapmak için resmi başvuruda bulundu. Kayıtsız, mayıtsız, çalışan giderek holdingleşen Suriyeliler ile haksız olarak rekabet etmeye çalışan Türk ne yapsın?”
REFERANDUMU SURİYELİLER İÇİN YAPALIM!
Suriye ile Suriyeliler ile ilgili görüşlerini her zaman açıkça dile getirdiği söyleyen Biliz, bu söylemleri kamuoyunda paylaştığında “yabancı düşmanlığı ile “ zaman zaman suçlandığı belirterek “Bakın ben size anlatayım “yabancı düşmanlığı”nı… CHP Kayseri milletvekili Çetin Arık esnaf ziyareti yapıyor, Suriyeli bir kuyumcu görüyor, dükkana giriyor, hayırlı işler diliyor, sohbet ediyor, “Türk işçi çalıştırıyor musunuz?” diye sorunca, Suriyeli kuyumcu ne cevap veriyor biliyor musunuz? “Yabancı çalıştırmıyorum” cevabını veriyor! Herif bizim memleketimizde patron olmuş, bize yabancı diyor. Vaziyet böyleyken Suriye’den 8 şehit daha geldi. Şimdilik 64 şehidimiz oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde toplam 351 bin asker bulunuyor. Buna mukabil, Türkiye’de askerlik çağında 425 bin Suriyeli yaşıyor! Bunlar kendi memleketlerine sahip çıkmak yerine, bizim memlekette şirket kuracak, patron olacak, villada oturacak, Bizim çocuklar bunların memleketini kurtarmak için oralarda vuruşacak, şehit düşecek, gözünü bacağını kaybedecek. Suriyeliler ana kuzusu da… Biz kendi kınalı kuzularımızı ağaç kovuğunda mı bulduk brader? Yüreğiniz yetiyorsa. Demokrasiye inanıyorsan Milli iradeyi savunuyorsan. Buyrun, Suriyeliler için referandum yapalım!. Bak bakalım yüzde kaç evet çıkacak. 24 milyar dolar şu ana kadar harcamışsın, daha kaç milyar harcayacağın belli değil, hala Başkanlık peşinde milleti, geleceği belli olmayan, bir mecraya sürüklüyorsun. Rusya’nın son hedefinde, arkasında bıraktığı Şehitlerimiz sadece TSK içinde koordinasyonsuzluğu ortaya koymuyor. TSK’nın Suriye bataklığından çıkmak için çırpındığının, ama Hükümetin başka hayaller peşinde koştuğunun, gelen büyük felaketi görmediğinin de en bariz kanıtıdır. İstihbarat zafiyetinin ardında, işten ata ata bir türlü bitiremediğin FETÖ’nun, iş birlikçi yancılarının da olabileceği ihtimalini de göz ardı etme!” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap