Demokrat Parti’den zamlara tepki: Milletin 25 kuruşuna göz diktiler

0

VATANDAŞIN 25 KURUŞUNA GÖZ DİKTİLER
Ekmek, Simit ve Minibüs- Dolmuşlara 25 kuruş zam gelmesi vatandaşlara olduğu kadar siyasi parti temsilcilerinide kızdırdı. Sert tepkilerden biri de Demokrat Parti Bursa il başkanı Ali Bilizden geldi. Biliz “Vatandaşın derdi referandum değil, geçim. Kaşıkla verdiğini kepçe ile alıyorsun. Temel gıda maddesi ile başladığın zamlara, bir evin diğer ihtiyaç maddeleri ile devam edeceksin. Kalkıp bir de diyeceksin ki; ülkenin büyümesini istemeyen dış mihraklar nedeni ile hedefteyiz. Doğrudur, hedefteyiz ama bu büyümekten değil aldığın yanlış kararlardan.” dedi.
BURSARAY İFLAS ETMİŞTİR!
Sözlerini, Hükümetin ekonomi politikalarında ki yanlışlara getiren Ali Biliz ” Ülkenin getirildiği nokta ortada. Bursa yerelinde de durum farklı değil. Ulaşımda da durum farklı değil. Şehrin doğu yakasına çalışan 187 minibüsün çalıştığı Gürsu- Kestel- İsabey – Karapınar hatları ocak ayında bu hatlarda çalışan minibüs esnafına bilgi verilmeden Ankara Yolundan çekilmiştir. Doğu Garajı- Kent Meydanına çalışan bu hatlar mart ayı başından itibaren UKOME’nin aldığı kararla Şevket Yılmaz kavşağına kadar çalışacaktır. Ankara Yolunda diğer hatlarda çalışan 398 minibüsün aynı akıbeti beklediğini de öğrenmiş bulunmaktayız. Minibüsleri kaldırmalarının sebebini Ankara Yolundaki yoğunluk olarak gösterseler de asıl sebebin kapatamadıkları Bursaray’ın açıkları olduğunu biliyoruz. Rekabet ortamını tamamen kaldıran bir anlayışın olduğu Büyükşehirde daha -tek adam yasası- onaylanmadan geçilmiş. Kısalttığın hatta da 25 kuruş zam yaparak minibüs esnafının hedefi olmaktan kurtulduğunu sanıyorsun. Vatandaşın kent merkezine gidebilmek için 3. araca binmek zorunda kalacağını umursamadan. İstanbul Yolunda bile bile Berlin Duvarına çevirdin. Cadde esnafını iş yapamaz hale getirdin. Sana yapılan tüm çağrılara kulak tıkadın.” dedi.
ÇELİK NEDEN SUSTUN?!
Halkın seçme ve seçilme özgürlüğü olduğunu savunan Ali Biliz ” Seçtikleriniz sizi umursamıyor. Her gün daha çok ekonomik kıskacın altında kalıyorsunuz. Ama her şeye rağmen aynı insanlara oy veriyorsunuz. Düne kadar ekmek fiyatlarının yüksekliğinden şikayet eden Bursa’nın yabancısı olmayan Bakan Faruk Çelik, 25 kuruşluk zamma ses çıkarmadı!. Fırıncılar Odası ve Şoförler Odası yapılan zamma karşılık red oyu vererek vatandaşın yanında olduğunu belirtmesine rağmen, yetkili kurumlar onların bu itirazlarını dikkate almadı. Bu Hükümetin ve Yerel İdarecilerin gözünde sen vatandaş hükümsüzsün. Hiç olmazsa bu söylediklerimizi dikkate al. Ekonomi de sıkıntılar giderek artıyor. Bak cebindeki 25 kuruşu da el attılar. Biz dedik diye değil. Nisanda yapılacak olan referandumda vicdanının, torunlarının geleceğini düşünerek oy ver. Demokratlar hayır diyor. Sen geleceğini düşün!” dedi.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku