Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Denizli’de örgü bebekler gelir kapısı oldu

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Denizli’de örgü bebekler gelir kapısı oldu
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Denizli Sarayköy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 3 yıl önce kaymakamlık ve belediye desteğiyle kadınların ev ekonomisine katkı sağlayabilmeleri amacıyla örgü bebek kursu başlattı. 

Kursu başarıyla tamamlayan 40 kursiyer, eğitimin ardından yılda 100’e yakın oyuncak bebek üretti. Ev hanımları, oyuncak bebeklerin beğenilmesi üzerine piyasadan aldıkları siparişleri yetiştirmek için çalışıyor. 

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kursiyerlerden Nimet Özen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kursa başladığında ilk etapta zorlandığını ancak daha sonra işin üstesinden geldiğini söyledi.

El emeği bebeklerin hepsi organik

Eğitimin ardından ustalaşarak el örgüsü organik bebek üretmeye başladığını ifade eden Özen, “Dokuma bebekler, anne ve çocukların ilgisini çekiyor. Piyasada bulunan oyuncakların çoğunluğu plastik. Bizim yaptığımız bebekler ise organik. Ördüğümüz bebekler genellikle çocukların ilgisini çeken çizgi film karakterlerinden oluşuyor. Bazen bebek üretimi 3 günümüzü alabiliyor. Bütün parçaları ayrı ayrı örüp birleştiriyoruz.” dedi. 

Fidan Altıntaş da kursun kendilerine iyi geldiğini ifade etti. 

Bebeklere ilginin kendilerini de mutlu ettiğini vurgulayan Altıntaş, “El emeği ürünlerimizi Türkiye’nin her tarafına göndermek istiyoruz. Bebeklerimizi, çocuklarımız oynasın diye yapıyoruz. Talebi karşılamak için geç saatlere kadar oturup bebek örüyoruz.” diye konuştu.

Kurs eğitmeni Selma Uçman ise ev hanımlarının para kazanmasının kendilerini de mutlu ettiğini dile getirdi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap