Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Derbi maçı dumana boğacaklardı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Derbi maçı dumana boğacaklardı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

İzmir Emniyet Müdürlüğü, pazar günü Atatürk Stadı’nda oynanan Göztepe – Karşıyaka derbi maçında 2 kulüpten 12 taraftarın gözaltına alındığını, davulların içine saklanmış 32 meşale ve stadyumun içine saklanmış 50 sis bombasının ele geçirildiğini duyurdu.

Yakalanan meşalelerle, stat içinde yangın dolaplarına saklanmış sis bombalarının fotoğraflarını medyaya dağıtan Spor Güvenlik Şube Müdürlüğü, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“465 özel güvenlik ve 2367 emniyet personeli ile gerekli tedbirlerin alındığı müsabakada görevlilere küfreden, üzerinde meşale bulunduran, tribünde küfreden ve kapalı tribünden Karşıyaka taraftarlarının bulunduğu açık tribüne geçmeye çalışan 6 Göztepe taraftarı ile yanında havai fişek, uyuşturucu madde, maytap, bıçak bulunduran ve emniyet görevlilerine mukavemette bulunarak saldıran 6 Karşıyaka taraftarı yakalanmıştır. Yapılan aramalarda 48 havai fişek, 32 tanesi davul içerisinde olmak üzere toplam 39 meşale, 2 maytap ve rakip takım taraftarlarına hakaret içeren pankart ile stadyum içerisinde çeşitli şekillerde saklanan 50 sis bombası ele geçirilmiştir. Yakalanan 12 taraftar hakkında 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’a muhalefetten adli işlemler başlatılmıştır. Tribünlerde olaylara karışan diğer taraftarlarla ilgili tespit ve yakalama çalışmaları devam etmektedir.”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap