‘Deve Sidiği Şiva’ Diyen Yobaza Kapak: Deve Sidiği İkram Ettiler

0

Dinci felsefeci olarak da bilinen Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman ile ‘deve sidiği’nin şifalı olduğunu iddia eden Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Sifil, Veyis Ateş‘in hazırlayıp sunduğu programda tartıştı. İslam ile ilgili yaşanan en çok tartışmalardan biri olan hadis tartışmasına değinen Taslaman, deve sidiği ile ilgili iddiaları sert bir dille eleştirdi.

DEVE SİDİĞİ İKRAM ETTİ

‘Hadislerin kaynağı nedir?’ ve ‘Hadisler İslam’da hüküm çıkarmak doğru mu?’ soruları tartışılırken, Caner Taslaman, ‘Deve Sidiği’ ile ilgili bir kaç bilimsel çalışmayı da anlatarak zararlarını dile getirdi. Yanında bir kavanozun içerisinde getirdiği ‘Deve Sidiği’ni de, Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Sifil‘e ikram eden Taslaman, “Ebubekir bey kendi dinine güveniyorsa buyursun burdan alsın, uygulamalı olarak burada içsin. Çünkü bu onun savunduğu dinin bir parçası.” dedi.

Ebubekir Sifil ise iddiasının arkasında durarak, deve sidiğinin yararlı olduğunun ancak sadece damızlığa çekilen devenin sidiğinin içilebileceğini iddia ederek yan çizdi.

SOSYAL MEDYADA GÜNÜN KONUSU OLDU

Programda daha önce eşi benzeri görülmemiş bu tartışma kim haklı hashtagiyle Twitter’da gündem oldu.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku