Devlet Bahçeli: Bu referandum gerekirse savaş sebebi sayılmalıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genel Merkez’de gündeme ilişkin konuları değerlendirmek üzere bir basın toplantısı düzenledi. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin bağımsızlık referandumuna ilişkin olarak, referandumun savaş sebebi sayılması gerektiğini ileri sürdü. Bahçeli, Koray Aydın’ın MHP’den istifasına ilişkin olarak da “Partimiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Bahçeli’nin konuşmasının satır başları şöyle:

Bahçeli, milli beraberlik ruhuna en çok sahip çıkmamız gerektiği bir dönemden geçiyoruz, dağılmamızı ve birbirimize küsmemizi istiyorlar. Türk milleti ile çok vahşi bir hesap görülüyor. Suriye ve Irak’ta yaşanan kirli oyunlara ilişkin çözümler aslında Türkiye’ye bağlıdır. Astana Zirvesi’nde İdlib’e alınan çatışmazlık kararı neredeyse çiğnendi. İran ve Türkiye’nin terör örgütü PKK’ya karşı ortak operasyon düzenleyeceğine ilişkin iddialar bizim için doğrudur.

“BARZANİ’NİN REFERANDUM KARARI SAVAŞ NEDENİ SAYILMALIDIR”

Barzani’nin almış olduğu referandum kararına karşı tavır almamız gerekiyor. Bu referandum gerekirse savaş sebebi sayılmalı. Kuzey Irak’taki referandum Kürdistan provasıdır. Bu Barzani’nin yararına olmayacaktır. Rüzgar eken fırtına biçecektir. Peşmerge yönetimi Türk milletinin sabrını zorlamasın.
“YOK MUDUR HELAL SÜT EMMİŞ ÜÇ BEŞ BABAYİĞİT”

Bahçeli, “Nere bir vatan haini varsa, nerede bir terörist, terör örgütü varsa. Nifak saçıp büyük milletimize ve koca ülkemize karşı durmayı düşünüyorsa, muhakkak surette imha edilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti, mesela Kandil’de mesela Afrin’de, mesela Ayn el Arab’da teröröün liderlerini arayıp bulacak sonra da yakalayacaktır, bunu yapmak zor mu? Yılanın başı koparılınca vücudu kalacak mıdır? Kapsamlı harekat olsun veya olmasın, yok mudur helal süt emmiş üç beş babayiğit? Nerededir ‘Vatan sana canım feda’ diyerek zehri zemzemle yıkayan kahraman neslin ahfadı? Bulunamaz mı hainlerin lider kadrosunu yok edecek çevik ve çelikten iradeli vatan evlatları?

Türk milleti bugünlere ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ inanç ve iddiasıyla gelmiştir. Feleğin çemberinden binbir fedakarlıkla geçilmiştir. Şehitler boşuan can vermemiştir. Çileler boş yere çekilmemiştir. Katillere teslim olmak, küresel efendilerine diz çökmek için devlet kurulmamıştır. Türkiye’ye rağmen bölgesel ve küresel ayak oyunları terörizmi sivriltir ve devletleştirirse varlığımız tesadüflere, birilerinin lütuf ve takdirine kalacaktır.” diye konuştu.

Eğer terörizmin kökü kazılsın isteniyorsa, silah tacirleri kesinsek terör örgütlerine silah vermekten vazgeçmelidir. Terör örgütlerini silahtan mahrum etmek en akılcı yoldur.
Bu örgütleri tepe tepe kullanan alçak güçler, bu katliamlardan birinci derecede suçludur.

FETÖ su katılmadık bir Türk düşmanıdır. Ederi 1 dolar olan FETÖ insanlığın utanç vesilesidir. FETÖ ile adalet ölçüsünde hesaplaşılmadığı müddetçe yeni 15 Temmuz’ların yaşanması kaçınılmazdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası