DHI Saç Ekimi İle Daha Yoğun Ve Gür Saçlar! Dr. Murat Konakçı Anlatıyor!

0 18

DHI saç ekimi (Direct Hair Implantation), en popüler saç ekim operasyonlarından biri. Üç farklı saç ekim tekniği olsa da özellikle erkekler tarafından yoğun bir ilgi görüyor. DHI saç ekiminin en önemli farkı ise diğer tekniklere oranla daha yoğun ve gür saç kökleri sağlaması. Aynı zamanda tıraşsız saç ekimi olarak da biliniyor. Ataşehir Zen Poliklinik’te uzun yıllardır DHI saç ekim operasyonunu uygulayan medikal estetik hekimi Doktor Murat Konakçı’ya hastaların en fazla merak ettiği soruları sorduk. En önemli noktaları ve bilinmeyenleri gün yüzüne çıkaran Dr. Murat Konakçı, DHI saç ekiminin inovatif ve yeni nesil saç ekim yaklaşımı olarak tanımlıyor.

Daha Sık Saç Ekimi İçin DHI Tercih Ediliyor

Günümüzde saç ekimi için üç farklı yöntem kullanılıyor:

 • FUE: Follicular Unit Extraction
 • FUT: Follicular Unit Transplantation
 • DHi: Direct Hair Implantation

FUT saç ekimi zamanla popülerliğini kaybetti, dolayısıyla hastalarım genellikle FUE ve DHI saç ekimini tercih ediyor. DHI saç ekimi operasyonunun en önemli avantajı ise kanal açmadan saç ekiminin tamamlanabiliyor olması. Aynı zamanda greft toplama ve yerleştirme işlemleri tek seferde yapılabiliyor. FUE tekniğinde ise bu işlem üç aşamalı olarak gerçekleştiriliyor.

DHI Saç Ekimi İle %99 Oranında Sağlıklı Saçlar!

Zen Poliklinik’te DHI ve FUE saç ekimi operasyonlarını başarıyla uyguluyoruz. Her saç ekimi operasyonu da kendi içinde farklı avantajlar sunuyor. Örneğin, FUE daha az maliyetle saç ekimi fırsatı sağlarken DHI daha sık ve yoğun saçlar için tercih ediliyor. Günümüz teknolojileri ve medikal estetik alanının gelişmesiyle birlikte DHI saç ekiminde %99 oranında tutunma meydana geliyor.

DHI saç ekiminin başarıyla sonuçlanması için iki önemli etken bulunuyor:

 • Choi İmplanter Kalem
 • Operasyonu uygulayan hekimin tecrübesi

Choi İmplanter Kalem, özel bir mekanizmaya sahiptir. Bu kalem sayesinde toplanan greftler herhangi bir kanal veya kesi açılmadan doğrudan yerleştirilebiliyor. İmplanter kalem ile greft toplama ve greft yerleştirme aşamaları uygulanır ve yoğun saçlar elde edilir.

Operasyon Sedasyon Altında Gerçekleştiriliyor

Zen Poliklinik’te her hasta için özel ve kişiselleştirilebilir tedavi planı uyguluyoruz. Aynı zamanda saç ekimi için başvuran hastalarımın ense, alın, baş vb. bölgelerini değerlendirerek özel bir planlama yapıyorum. Saç ekim operasyonunda hastaların istekleri kadar doktorun vaat ettiği greft sayısı da önemlidir. Birebir ilgilendiğim hastalarım için realist bir bakış açısıyla işlem ile ilgili tüm detayları paylaşıyorum.

Hastanın memnuniyeti sonucunda ise DHI saç ekimi operasyonuna başlıyoruz. Operasyonun maksimum verimle tamamlanması ve hastanın konforlu olması için işlemi sedasyon altında yapıyoruz.

Choi implonter kalem sayesinde toplanan greftler, kafa derisine yerleştirilir. Bu işlem 40 45 derecelik açıyla yapılmaktadır. Bu sayede daha sık ve daha yoğun saç ekimi gerçekleştirilebilir. DHI saç ekiminde greftlerin sağlıklı kalma oranı daha yüksektir bu nedenle işlemlerde hasta memnuniyeti büyük oranda karşılanır.

DHI Saç Ekiminin Avantajları Ve Dezavantajları Bulunuyor

Zen Poliklinik’te hastalarımızın işlem öncesi ve sonrasında hayal kırıklığı yaşamaması adına tüm detayları paylaşıyoruz. DHI saç ekimi için başvuran hastalarımız için de birçok avantaj ve dezavantajı bir arada sunmaktayız. DHI saç ekimi avantajları:

 • Tıraşsız saç ekimi daha kolaydır,
 • Daha az kanama gerçekleşir,
 • Sosyal yaşantısından geri kalmak istemeyenler için tedavi boyunca ideal görüntüyü sunar,
 • Mevcut saçlar zarar görmez,
 • Toplanan saç kökleri daha sağlıklı olur,
 • İşlem sonucunda hem doğal hem de gür saçlar elde edilir.

DHI saç ekimi dezavantajları da hastalarımın en çok merak ettiği soruların başında geliyor. Bu operasyonda en önemli dezavantaj, diğer saç ekim tekniklerine oranla daha maliyetli olmasıdır. Bununla birlikte transfer edilecek greft sayısı 3000’den fazla ise diğer teknikler daha uygundur.

Dr. Murat Konakçı

Saç Ekimi

https://zenpoliklinik.com/tr/

(0216) 212 07 47

Facebook: @zenpoliklinik

Instagram: @zenpoliklinik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku