Bağımsız Yazarlar

DİL BİLMEYEN DÜNYA LİDERİ


Bağımsız Yazarlar

Türk ticaret kanunu 1. Madde

“Bir ticari işletmeyi, kısmen de olsa, kendi adına işleten kişiye tacir denir.”

Elbette TACİR olmak için de ticareti iyi bilmek gerekiyor. Örneğin Müslüman mahallesinde salyangoz, Charles Darwin’ in mezarı başında Kutsal Kitap satamazsınız. Kutsal kitaptan bahsetmişken;

Dünyanın en kârlı ticareti “Din”dir. Sermayesi insandır. Bilgi ve birikimi ezberden ibarettir. Pazarlama alanı duygulardır. Sıfır Risk taşır. İflas etme diye bir durum söz konusu değildir. Bu yüzden en sıradan tacir dahi standart üstü bir hayat yaşar.
Bu bilginin konumuzla ilgisi yok tabi ki…

Yeni iş kurmayı düşünen 1 Milyon diplomalı üniversite mezunu işsiz gençlerimize tavsiye niteliği taşımaktadır.
Şimdi konumuza dönelim.

AKP Genel Başkanı G20 zirvesine katıldı. Şerefli ve tarafsız medyamız her zaman ki gibi bu zirveyi alladı, pulladı bir kez daha 100 yaşındaki ninemi kocasına genç ve diri kız diye pazarladı.

Sizi bilmem ama ben UTANDIM.
Yüksek lisans sahibi, İngilizce ve Fransızcayı ana dili gibi konuşabilen Angela Dorothea Merkel, Amerika Birleşik Devletler Başkanı Donald John Trump ile Suriye meselesini ayaküstü tartışırken bir köşede konuya tamamen İngiliz kalan T.C Cumhurbaşkanını izlerken ben çok UTANDIM.

AKP nin çok değerli sayın Cumhurbaşkanı;
Lütfen, ama lütfen, kendinizi azıcık zorlayın ve İngilizce birkaç kelime ezberlemeye çalışın. Öyle Arapça gibi makamla falan okumanız da gerekmez.

Bizlere acımıyorsanız 1 Milyon diplomalı Üniversiteli işsiz gençlerimize acıyın.
Sevgilerimle

Temel Sağıroğlu