‘Diriliş Muştusu Yaz Kampı’nda çocuklara cihat eğitimi

0
Ak Parti tarafından “Diriliş Muştusu” adıyla bakanlığa tahsis edilmiş tesislerde devam eden çocuklara din ve siyaset eğitimi verilen kamplarda, cihat kitapları okutulduğu ortaya çıktı.
Ak Parti Gençlik Kolları tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile Mersin’de düzenlenen “Diriliş Muştusu Yaz Kampı”nda yaşları 18den küçük çocuklara yönelik din ve siyaset konulu eğitim verildiği ortaya çıktı. “Kamplarda çocuklar militanca yetiştiriliyor” diyerek bu duruma tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, kamp alanını ziyaret ve etti ve incelemeler yaptı. “Neden bunlara izin veriyorsunuz?” şeklinde bir soru yönelten Aytuğ Atıcı, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’dan “bakalım emri” cevabını aldığı öğrenildi. Aytuğ Atıcı, kamplara ilişkin “Bir siyasi parti 18 yaş altındaki çocuklara siyasi eğitim veremez” açıklamasında bulundu.

Eğitim Cihat İçerikli

Mersin’de çocuk ve gençlere hizmet amacıyla kamu kurumlarından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilen kamp alanlarının Ak Parti Gençlik Kollarına tahsis edildiği gerçeği ortaya çıktı. “Diriliş Muştusu” adı altında 18 yaşından küçük çocuklara 1-23 Temmuz tarihleri arasında beşer günlük periyotlarla Türkiye’nin her tarafından getirilen çocuklara siyasi ve dini eğitim verildiği saptandı. 18 yaşından küçük çocukların tamamının erkek olduğu kamplarda Ak Partili milletvekilleri, yöneticiler ve din adamları sürekli ziyaretlerde bulundu.
Ak Parti tarafından küçük yaştaki çocuklara  “Ümmet Coğrafyasında Türkiye”, “Müslüman gencin yaşantısı”, “28 Şubat ve Darbeler”, “Milli ve yerli gençlik” başlıklı dini eğitimler verildiği öğrenildi. Bunlara ek olarak “Müslüman cihattan soğarsa kaybeder. Demokrasi kafir işidir” sözlerinin de yer aldığı Nurettin Yıldız’ın cihat konulu kitabı olan “Mücahide Kadın” isimli kitap kamp alanlarında çocuklara okutulması da diğer bir önemli ayrıntı.
Etkinliklerinin başlangıç saatinin sabah namazına göre ayarlandığı da gelen bilgiler arasında. Eğitim namazın ardından “Tekbir”lerle devam ediyor, namaz eğitiminde ise Ramazan Sönmez’in “Yurtta da savaş devam ediyor, chanda da savaş devam ediyor. Ne zamana kadar, Allah’ın dini İslam yertüzüne hakim olup firne, şer güçler, emperyalist güçler ortadan kalkıncaya kadar bizim mücadelemiz devam edecek” ifadeleri yer alan ve Nevzat Arabacı’nın  “Fatih kimle kavga etti? İstanbul’un surlarına Fatih Türklüğü mü getiriyordu, Kürtlüğü mü getiriyordu? Kostantin’i yenerken neyi getiriyordu? Kilise’yi cami yapacak, İslam nizamı için geliyordu” sözlerinin geçtiği eğitimlerde çocuklara verilmesi, durumun ciddiyetini göz önüne serdi.
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku