Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Diş hassasiyetini hangi yöntemler azaltır?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Diş hassasiyetini hangi  yöntemler azaltır?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Hassas dişlere sahip olanlar bir şey yiyip içtiklerinde çok rahatsız olur. Sıcak soğuk yiyecekler ya da içecekler diş hassasiyetini arttırarak sızıya yol açar. Günlük hayatı oldukça zorlaştıran bu durumdan kurtulmak mümkün mü?

Diş hassasiyeti gün içerisinde yediklerinize ve içtiklerinize yön verecek kadar etkili olduysa dikkat etmenin zamanı gelmiş de geçiyor demektir. Peki diş hassasiyetini gidermek için neler yapılması gerekir?

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Öncelikle kullanacağınız diş macununun içeriği çok önemlidir. Kimyasallar, florür, sodyum lauril sülfat ve aşındırıcılar gibi zararlıları içemeyen çeşitlerin kullanılması gerekir.

Diş fırçasını da doğru seçmeniz önemlidir. Yumuşak kılları olan fırçaları tercih etmelisiniz. Sert fırçalar dişlerinizin daha da aşınmasına ve hassasiyetin artmasına yol açacaktır.

Dişlerinize ve diş etlerinize hassas bakım yapan diş macunu ve fırçayı seçtikten sonra çok bastırmadan, yavaşça ve dairesel hareketlerle, nazikçe dişlerinizi fırçalamalısınız.

Ağız gargarası ağız hijyeni açısından çok önemlidir. Diş fırçasının ulaşamadığı yerlerdeki bakterileri öldürür. Alkolsüz olanları tercih ederseniz hassaslık sorunu yaşamazsınız.

Günlük diş bakım rutininizi aksatmamalısınız. Sabah ve akşam olmak üzere dişlerinizi fırçalamazsanız tartarlar oluşur ve bunların temizlenmesi hassasiyetinizi daha da arttıracaktır.

Beslenmenize de dikkat etmeniz son derece önemlidir. Ekşi ve asitli besinleri kontrollü bir şekilde tüketmelisiniz. Aşırı tatlı tüketilmesi de dişlerde hassaslığa neden olur.

Yediklerinize sıcak soğuk dengesi açısından da dikkat etmelisiniz. Çok sıcak ya da çok soğuk şeyler yiyip içmek diş hassasiyetinizi arttıracak ve daha büyük zorluk yaşatacaktır.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap