Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Dışişleri Bakanı Açıkladı: Esad Konusunda da AKP U Dönüşe Hazırlanıyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Dışişleri Bakanı Açıkladı: Esad Konusunda da AKP U Dönüşe Hazırlanıyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Rusya Dışişleri Sergey Lavrov ile Türkiye Dışişleri Mevlüt Çavuşoğlu Soçi’de bir araya geldi. Görüşmede Çavuşoğlu, Türkiye’nin Suriye’de Rusya ile koordineli çalışacağını söyledi.

Lavrov ve Çavuşoğlu, Karadeniz Ekonomik İşbirliği 36. Bakanlar Konseyi’ne ev sahipliği yapan Rusya’nın Soçi kentinde görüştü.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

TÜRKİYE, SURİYE POLİTİKASINDA U DÖNÜŞÜ MÜ YAPIYOR?

İki bakanın bir araya gelmesi, Su-24 tipi Rus uçağının Türk F-16’ları tarafından düşürülmesinin ardından yapılan Rusya ile Türkiye arasında yapılan en üst düzey yüzyüze görüşme. Grüşmede Çavuşoğlu, Türkiye’nin Suriye’de Rusya ile koordineli çalışacağını söyledi.

ÇAVUŞOĞLU: ÇOK YAPICI BİR GÖRÜŞME

Çavuşoğlu görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “İki tarafta da ilişkileri kriz öncesine dönüştürme isteği var. Çok yapıcı ve olumlu bir görüşmeyi gerçekleştirdik.

TÜRKİYE, SURİYE’DE RUSYA İLE KOORDİNELİ ÇALIŞACAKMIŞ

Bakan Çavuşoğlu, İsrail ve Rusya ile ilişkilerin normalleşmesinin ardından Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile de normalleşme sürecinin başlayabileceği mesajını vererek, “Suriye’de siyasi çözüm en iyi çözümdür. Geçmişte Rusya ile Esad’ın kalması, gitmesi konusunda farklı görüşlerimiz oldu. Şimdi de aynı fikirdeyiz demek zor olabilir ama farklı fikirleri görüşebiliriz. Tekrar masaya dönüldüğü için her konuyu görüşebiliriz” ifadesini kullandı.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap