Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Diz boyu suda arama yapıyorlar

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Diz boyu suda arama yapıyorlar
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Yüksekova’da operasyona katılan  güvenlik güçleri, zorlu koşullara rağmen arama tarama faaliyetlerine devam  ediyor.

    Yüksekova’da, 13 Mart’taki sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan  ve bir hafta önce tamamlanan “Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu”  kapsamında arama tarama çalışmaları sürüyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

    Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurları, Mezarlık, Cumhuriyet,  Orman, Yeni, Eski Kışla, Yeşildere, Esentepe, Dize ve Güngör mahallelerinde 40  gün süren başarılı operasyonlarla 200 dolayında terör örgütü mensubunu etkisiz  hale getirilmişti.

    – Diz boyu suda arama

    Güvenlik güçleri, ilçede vatandaşların ev ve iş yerlerine bombalı  tuzaklar kurduktan sonra tünel açıp barikat kurarak kullanılamaz hale getiren  terör örgütü PKK üyesi teröristlerin olası tuzaklarının imhası için büyük çaba  harcıyor.

    Bölücü terör örgütü mensuplarının hain saldırılarına karşı elleri  tetikte bekleyen güvenlik güçleri, zorlu koşullara rağmen çalışmalarını bir an  olsun aksatmıyor.

    Operasyon sırasında etkisiz hale getirilen teröristlerin bulundukları  bina ve mevzilerde yapılan aramalarda tır dolusu silah ile mühimmat bulan  güvenlik birimleri, gizlenmiş olabileceği değerlendirilen diğer mühimmatları  etkisiz hale getirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

    İlçede, yağışların ardından evlerin bahçelerinde oluşan ve derinliği  50 santimetreyi bulan su birikintilerinde çalışma yapan güvenlik güçleri,  faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

SONA GELİNDİ

Esentepe, Esenyurt mahallelerinin ardından dün de ilçenin Yeni Mahalle semtinde aramalar yapıldı. Buradaki aramaların tamamalandığı ve Cengiz Topel Caddesi’nin bir bölümünün de itfaiye araçları tarafından yıkandığı belirtildi.

Bu arada, arama tarama çalışmalarınının tamamlanmak üzere olduğu ilçedeki okullara konuşlanan askerler de yavaş yavaş ilçe merkezini terk ederek birliklerine dönüyor.

 

 

KAYNAK :

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap