Yaşam

Doğu Anadolu’da dondurucu soğuklar hayatı olumsuz etkiliyor


Yaşam

Doğu Anadolu Bölgesi’nde soğuk hava etkisini artırdı. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 28.2 derece ile Erzurum’un Tekman ilçesinde ölçüldü.Kars’ta etkili olan soğuk hava hayatı olumsuz etkiledi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 21 dereceye düşmesiyle bazı iş yerlerinin camları buz tuttu.

Kars

Hava sıcaklığının sıfırın altında 21 dereceye düşmesine rağmen kar güzel görüntüler oluşturdu.

Erzurum’da dondurucu soğuklar nedeniyle şadırvanlar buz tuttu, binaların çatısında sarkıtlar oluştu.

Vatandaşlar, soğuk hava nedeniyle buzla kaplanan yol ve kaldırımlarda yürümekte güçlük çekti.

Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin karla mücadele ekipleri kar küreme ve temizleme çalışması yürüttüğü kentte, buzlanmalara karşı da tuzlama yaptı.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 25 dereceyle Ağrı’da ölçüldü. Ağrı’da dondurucu soğuklar nedeniyle park halindeki tırların yakıt deposu dondu, ev ve iş yerlerinin camları buz tuttu. Soğuk hava nedeniyle sokak hayvanları da yiyecek bulmakta güçlük çekti.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 25 dereceyle Ağrı’da ölçüldü. Ağrı’da dondurucu soğuklar nedeniyle park halindeki tırların yakıt deposu dondu, ev ve iş yerlerinin camları buz tuttu. Sürücüler, soğuktan çalıştıramadıkları tırların yakıt deposunun altında ateş yaktı