Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Dolar kuru bugün ne kadar oldu? (5 Şubat 2020 dolar – euro fiyatlarında son durum)

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Dolar kuru bugün ne kadar oldu? (5 Şubat 2020 dolar – euro fiyatlarında son durum)
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından 5,98’den işlem görüyor.

Dün, üst üste 4 işlem günü süren yükseliş eğilimini sonlandıran dolar/TL, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,1 değer kaybıyla 5,9790’dan tamamladı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Euro/TL de 6,60 civarında seyrediyor.

ABD BORSALARINDA REKOR

ABD’de dün fabrika ve dayanıklı mal siparişleri verisinin beklentileri karşılaması sonrası Dow Jones endeksi yüzde 1,44 ve S&P 500 endeksi yüzde 1,50 değer kazandı. Nasdaq endeksi ise yüzde 2,10 artışla tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.

Uzmanlar, açıklanan şirket bilançolarının genel olarak beklentilerin üzerinde karlılığa işaret etmesinin borsalarda alımları desteklediğini, dolayısıyla piyasaların 2019 yılı finansal tablolar ve makroekonomik verilere ilişkin hassasiyetinin arttığını ifade etti.

Uzmanlar, Çin’deki corona virüse ilişkin endişelerin hastalığın yayılma hızının yavaşlaması ve çözüm konusunda gelen açıklamalarla hafiflediğini belirterek, ABD’de Başkan Donald Trump’ın Senato’daki azil yargılamasının bugünkü oylamayla sona ererek gündemden düşmesinin beklendiğini ifade etti.

Bugün yurt içinde veri gündeminin zayıf olduğunu, yurt dışında ABD ve Avrupa’da hizmet sektörü PMI başta olmak üzere yoğun veri gündemi ile Suriye’ye ilişkin haber akışının takip edileceğini kaydeden uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL’de 5,96’nın destek, 6,00 seviyesinin psikolojik direnç konumunda olduğunu dile getirdi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap