Dolar Ne Kadar? 1 dolar Kaç Tl? Dolar Neden Yükseliyor Son Dakika

1 Dolar ne kadar? Dolar kuru neden yükseliyor? Dolar Tl yorumları Usd/Try bugün

0

Dolar Ne Kadar? 1 dolar Kaç Tl? Dolar Neden yükseliyor: Dolar Gece Rekor kırdı. 1 Dolar ne kadar? Dolar kuru neden yükseliyor? Dolar Tl yorumları Usd/Try bugün. Dolar neden artar? Doların artmasının sebebi ne? Dolar kuru güne nasıl başladı? Dolarda tüm zamanların rekoru bu gece kırıldı: 9.17. Dolar Neden Yükseliyor Son Dakika haberi. Bu gece dolar yeni rekor kırdı. Herkes dolardaki yükselişini sebebi ne diye merak ediyor. Dolar neden artıyor? Dolar grafiğinde son durum ne?

Dolar Ne Kadar? 1 dolar Kaç Tl?

Dolar sabah altı saatleri itibarıyla güne 9.15 civarından başlıyor. Gece yarısı dolar kuru tüm zamanların zirvesi olan 9.1872 değerine çıkarak rekor kırdı.

Dolar Neden yükseliyor son dakika

Dün gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile görüşmesinin ardından, Merkez Bankası’nda üç isim görevden alındı. Merkez Bankası’daki görev değişiklikleri dolar kurunun gece saatlerinde rekor kırmasına neden oldu.

Dolar fiyatlarının son günlerde artmasına küresel dolar değerinin artması da sebep oldu. ABD’de TÜFE, Haziran ayında %5,4’e çıkarak son 13 yılın zirvesini görmesinin ardından Temmuz’da aynı kaldı, Ağustos’ta ise %5,3 oldu. Bugün açıklanan Eylül oranı ise beklentilerden yüksek geldi ve TÜFE aylık %0,4 artışla tekrar %5,4’e yükseldi.

Fed, Haziran ayı FOMC toplantısında varlık alımlarının azaltılmasını tartışmaya açmış ve son yılların zirvesine çıkan enflasyonu geçici gördüklerini belirtmişti. Eylül ayı toplantısında da bu görüşünü koruyan komite varlık kısıtlamasına bu yıl bitmeden başlama taraftarı. Beklenti altında artış gösteren istihdama karşın enflasyonun yüksek seviyelerde kalması Fed’in Kasım ayında harekete geçebileceği olasılığını artırıyor.

Dolar Gece Rekor kırdı: Dolar TL Tüm Zamanların Rekoru

Gece yarısı dolar kuru tüm zamanların zirvesi olan 9.1872 değerine çıkarak rekor kırdı.

Merkez Bankasında Üç İsim Görevden Alındı

Merkez Bankasında üç isim görevden alındı Prof. Dr. Semih Tümen ile Dr. Uğur Namık Küçük

Merkez Bankası Başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı. Başkan Yardımcılığı’ndan alınan iki isim de, Merkez Bankası’nın yatırımcılarla yaptığı ekim ayı toplantısına katılmamıştı. Dr. Uğur Namık Küçük önceki toplantıların  yabancılarla yapılan oturumunda TCMB adına soru-cevap kısmının yükünü üstlenen isim olarak göze çarpıyordu.

Resmi Gazete‘de yayımlanan karara göre başkan yardımcılıklarından birine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı Taha Çakmak, PPK üyeliğine de Prof. Dr. Yusuf Tuna atandı.

FED Tutanakları Yayınlandı

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) son toplantısına ait tutanaklar yayımlandı. Tutanaklarda Fed yetkilileri kasım veya aralık ayında varlık alımlarının azaltılması yönünde sinyal verdi

 

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku